• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 16 wrzesień 2018 09:28

Aż 600 osób zwiedziło Augustów za darmo

Napisane przez Anita Klebanowska

Wrzesień to czas, kiedy większość z nas urlop ma już wyłącznie we wspomnieniach, nie planach. Dlatego warto powspomninać przebieg tegorocznej akcji PTTK, która co roku przyczynia się do promocji naszego miasta, sprawiając, że Augustów jawi się dla turystów nie tylko jako piękne, ale również przyjazne i przystępne cenowo miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Już po raz piąty miejscowy oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego organizował w każdą sobotę wakacji bezpłatne wycieczki po Augustowie z przewodnikiem. Takie zwiedzanie najciekawszych zakątków naszego miasta trwało 2,5 godziny, obejmując miejsca takie jak: Rynek Zygmunta Augusta, bulwary, nabrzeże, wyciąg nart wodnych a nawet Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej i śluzę na Kanale Augustowskim w Przewięzi.

- Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że w ubiegłym roku musieliśmy wprowadzić bezpłatne bilety, co ułatwia nam organizację zwiedzania. Program jest ułożony tak, by pokazać uczestnikom najciekawsze zakątki miasta i przedstawić historię regionu. W tym roku w każdą sobotę z bezpłatnego zwiedzania korzystało ok. 50 - 60 osób, czyli z akcji w ciągu wakacji skorzystało łącznie ok. 600 osób. Cieszymy się bardzo, że przedsięwzięcie cieszy się takim dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że praca przewodników zrzeszonych w kole przewodników PTTK oddział Augustów przyczynia się do promocji Augustwa. W przyszłym roku zamierzamy oczywiście kontynuować naszą akcję - mówi Beata Żukowska, koordynatorka i inicjatorka projektu, przewodnik PTTK.

Nasza redakcja uczestniczyła w jednym z takich spotkań w lipcu 2018. Przewodnikiem była wtedy pani Krystyna Korzeniewska, która w przystępny sposób opowiadała o Augustowie, nie raz powodując uśmiech na twarzach wszystkich uczestników.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

KA-MIX
DrewSot