• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 11 listopad 2018 15:04

„Ony” rusza w Polskę

Napisane przez RED
Białostocki Teatr Lalek fot. K. Bieliński Białostocki Teatr Lalek fot. K. Bieliński

W siedmiu miejscowościach północno-wschodniej Polski, gdzie na co dzień nie ma instytucjonalnego teatru, Białostocki Teatr Lalek zagra w listopadzie spektakl „Ony” w ramach programu „Teatr Polska”.

To już dziesiąta edycja programu „Teatr Polska” i czwarta z udziałem BTL. Dotychczas białostoccy lalkarze zagrali przed publicznością w mniejszych miejscowościach spektakle: „Jest królik na księżycu", „Marsz, marsz... Gombrowski” oraz „Piotruś i Wilk”. Tym razem mieszkańcy Grajewa, Solnik, Sejn, Gródka, Ełku, Suwałk i Hajnówki będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Ony”. Za bilety zapłacą tylko „100 groszy w 100-lecie Niepodległości”, czyli 1 zł. Pokazom towarzyszyć będą warsztaty „Teatr jako wehikuł”.

Cóż można powiedzieć o „Onym?”
Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z nim u schyłku jego niezwykłego żywota. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Jacka Malinowskiego, okraszona klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów (Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė) to propozycja dla całej rodziny. Każdy, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję.

Teatr pokaże spektakl w 7 miejscowościach
BTL pokaże spektakl w siedmiu miejscowościach: Grajewie, Solnikach, Sejnach, Gródku, Suwałkach, Ełku i Hajnówce. Objazd, który potrwa od 13 do 20 listopada, będzie odbywał się m.in. drogą krajową nr 65 (2018 roku BTL obchodzi swoje 65-lecie, objazd jest jedną z form upamiętnienia tego jubileuszu). Szczegółowy program objazdu:
13 listopada 2018 r. godz. 17.00 - pokaz w Grajewskim Centrum Kultury
14 listopada 2018 r. godz. 17.00 - pokaz w Siedlisku Kultury "Solniki 44"
15 listopada 2018 r. godz. 17.00 - pokaz w Ośrodku Kultury w Sejnach
16 listopada 2018 r. godz. 17.00 – pokaz w Gminnym Centrum Kultury w Gródku
17 listopada 2018 r. godz. 17.30 - pokaz w Ełckim Centrum Kultury
19 listopada 2018 r. godz. 18.00 - pokaz w Suwalskim Ośrodku Kultury
20 listopada 2018 r. godz. 17.00 - pokaz w Hajnowskim Domu Kultury

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Agro
Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
Roboty ziemne
Drewno opałowe
Weterynarz
Biuro Rachunkowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze