• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mieszkańcy (202)

wtorek, 16 październik 2018 23:52

Kluczowa tradycja

Napisane przez

Zaczęło się od naprawiania maszyn biurowych. Praca jak każda inna, jednak rozwój technologii i kariera jaką zrobiły komputery już w latach 90-tych całkowicie wyparły powszechne dawniej urządzenia. Trzeba się było jakoś ratować, przebranżowić.

piątek, 12 październik 2018 20:04

Ze Szczebry na Mistrzostwa Świata

Napisane przez

Runmagedon to wyścig, podczas którego zawodnicy pokonują ekstremalnie trudne przeszkody. Dotarcie do mety oznacza czołganie się w błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie po ogromnych kostkach lodu i ścianach, przechodzenie pod nisko zawieszonymi nad ziemią zasiekami i walkę z wieloma innymi, skomplikowanymi „atrakcjami”. To sport wymagający niezwykłej wytrzymałości oraz siły. Z dumą informujemy, że na naszym terenie mieszka tegoroczny Mistrz Polski w tej dyscyplinie. Jest nim Michał Kwiatkowski, powołany na Mistrzostwa Świata 2018, które odbędą się w Londynie.

środa, 12 wrzesień 2018 13:02

Joachim Muczyński w "Pytaniu na śniadanie"

Napisane przez

Państwo Muczyńscy mieszkają w Reszkach, 20 km od Augustowa (gmina Bargłów Kościelny). W naszym regionie, zaliczanym do zielonych płuc Polski, pozyskują różne gatunki miodów, z czego są niezmiernie dumni. 12 września br. można było nawet posłuchać pana Joachima w programie TVP "Pytanie na śniadanie".

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 12:55

Cała Polska trzyma kciuki za Grzegorza

Napisane przez

Pierwszy odcinek Rolnik Szuka Żony 5 z udziałem rolnika z Kamionki Nowej (pow. augustowski) zaskoczył widzów.

poniedziałek, 13 sierpień 2018 10:50

Zmęczeni ale duchowo umocnieni

Napisane przez

17 dni w drodze. Setki pokonanych kilometrów w niesamowitych upałach. Niestraszny był im także deszcz. 11 sierpnia z wiarą w sercu i śpiewem na ustach dotarli na Jasną Górę. Wszyscy z uśmiechem, szczęśliwi i duchowo umocnieni.

piątek, 10 sierpień 2018 12:12

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Napisane przez

"Lato 2018 ma szansę zapisać się w historii jako jedno z najbardziej upalnych. Są jednak miejsca, gdzie znajdziesz orzeźwiający chłód. Bez szumu klimatyzacji", "Podlaskie oferuje regularne zasilenia. Na konto Twojego zdrowia. Masz to jak w banku"... Czy nie taka jest również oferta Augustowa i jego okolic?

poniedziałek, 06 sierpień 2018 13:39

Fala hejtu dla urzędu

Napisane przez

A konkretnie dla Urzędu Miejskiego w Augustowie, który w piątek 3 sierpnia skrócił godziny swojej pracy z powodu upału. "Gorące te stołeczki" - piszą czytelnicy.

poniedziałek, 30 lipiec 2018 10:40

Graffiti nadal nielegalne

Napisane przez

Teren skateparku jest doskonałym przykładem tego, iż mamy w mieście wielu młodych i zdolnych grafficiarzy. Niestety, z przestrzenią umożliwiającą im rozwój swoich umiejętności jest gorzej.

piątek, 27 lipiec 2018 14:19

,,A tu można jeździć rowerem?''

Napisane przez

Augustów – piękne miasto ze statusem uzdrowiska. Miasto przyjazne turystom. Przynajmniej w teorii. W praktyce nasze wspaniałe miasteczko cierpi na jeden dość poważny syndrom – braku ścieżek rowerowych tam, gdzie są one naprawdę potrzebne.

wtorek, 24 lipiec 2018 12:34

O bezpieczeństwie na półkoloniach

Napisane przez

Augustowscy policjanci odpowiedzieli na zaproszenie Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Społecznego odwiedzając uczestników półkolonii w Netcie Folwark oraz Rutkach Nowych. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie.

W dniu 18 lipca 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, połączone z wręczeniem nagród jego laureatom.

Po eliminacjach regionalnych oraz wizytacji 9 gospodarstw zakwalifikowanych do finałowej oceny na etapie wojewódzkim komisja konkursowa uznała, iż najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w województwie podlaskim w 2018 roku zostało gospodarstwo Państwa Urszuli i Bartłomieja Micun z miejscowości Chodorówka Stara Kolonia, gm. Suchowola, powiat sokólski, ukierunkowane na produkcję jaj wylęgowych.

II miejsce przyznano Państwu Milenie i Kamilowi Chodnickim z miejscowości Kumelsk, gm. Kolno, powiat kolneński - hodowla bydła mlecznego.

Na III miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Emilii i Krzysztofa Horaczych z miejscowości Kolonia Dryga, gm. Suchowola, powiat sokólski - hodowla bydła mlecznego.

Ponadto Komisja przyznała 6 wyróżnień specjalnych, wśród których znalazły się dwa dla gospodarstw z naszego powiatu.

Pierwsze należy do Państwa Lidii i Markowi Wiszniewskim z miejscowości Janówka, gm. Augustów, powiat augustowski. Nagrodę otrzymali oni za organizację bezpiecznych warunków pracy w warsztacie.

Drugie wyróżnienie otrzymali Państwo Wioletta i Kazimierz Szkiłądź - z miejscowości Jaminy, gm. Sztabin, powiat augustowski - za rozwiązania ułatwiające bezpieczną pracę na podmokłych łąkach torfowych.

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku-Krzysztof Jaworowski podziękował za udział w konkursie wszystkim jego uczestnikom, organizatorom konkursu oraz sponsorom nagród.

środa, 18 lipiec 2018 13:41

Więź wiejska

Napisane przez

Staraniem o powrót więzi społecznych w okolicznych wsiach ma być Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. W jego ramach podlascy samorządowcy podpisali umowy na realizację aż 70 dofinansowanych projektów. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 650 tysięcy złotych. Pośród projektów znalazły się remonty świetlic wiejskich w Szczebrze, Bohaterach oraz Skieblewie.

Strona 1 z 17
Odzież robocza
Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^