• 1
  • 2
poniedziałek, 28 październik 2019 17:36

Augustowskie Dni Seniora

Napisała
Augustowskie Dni Seniora UM Augustów

Po raz trzeci augustowscy seniorzy obchodzili swoje święto. Główna uroczystość Augustowskich Dni Seniora odbyła się w piątek, 25 października w Osiedlowym Domu Kultury, pod hasłem „O każdej dnia i roku porze zawsze uśmiechaj się seniorze”. W obchodach uczestniczył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk i zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

 

Podczas uroczystości wyróżnione zostały osoby starsze odznaczające się aktywną działalnością społeczną. Odznaczenie „Senior na Medal” otrzymali:
1. Krystyna Głażewska
2. Krystyna Walicka
3. Krystyna Gilewska
4. Bożena Helena Kowalczyk
5. Edward Pacuk
6. Jan Klepacki
7. Andrzej Kurczyński
8. Anna Urbanowska
9. Ewa Furmanik

Zaprezentowany został również Augustowski Informator Seniora opracowany przez Augustowską Radę Seniorów. Publikacja zawiera przydatne informacje i wskazówki dla seniorów. Z broszury można dowiedzieć się m. in. jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, gdzie szukać wsparcia. Bezpłatna publikacja przekazana zostanie organizacjom skupiającym osoby starsze oraz będzie dostępna w siedzibie Urzędu Miejskiego.

Obchody uświetniły występy artystyczne Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” oraz Zespołu „Polanie”.
Wszystkim seniorom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha oraz energii do rozwijania pasji i spełniania marzeń.

UM Augustów

Gruby Benek