• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 marzec 2015 16:39

Papież i ortografia

Napisał

Sylwetka Jana Pawła II była tematem VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbył się dzisiaj w augustowskim Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Cieszy mnie fakt, że z roku na rok liczba uczniów i nauczycieli z regionu chętnych do sprawdzenia swoich sił w zorganizowanych u nas zmaganiach z ortografią nie maleje – zaznaczył przed rozpoczęciem dyktanda dyrektor szkoły.

Warto zauważyć, że dzięki pomysłowości nauczycieli uczestnicy konkursu nie tylko zmagali się z meandrami ojczystego języka, lecz także przypomnieli sobie postać Karola Wojtyły. Wydarzeniu towarzyszyła eksponowana na szkolnym korytarzu wystawa przygotowana z okazji 10. rocznicy jego śmierci.

Jak udało się pogodzić formę dyktanda z ową, bądź co bądź, dosyć nietypową tematyką? – To było jedno z najtrudniejszych dyktand jakie pisałam – przyznała zwyciężczyni konkursu, Julia Blaska, uczennica Zespołu Szkół Społecznych STO w Augustowie. – Najwięcej problemu sprawiły mi nazwy własne i miejscowe, wielkie i małe litery – oceniła, bowiem tekst obfitował w nazwiska i miejscowości związane z papieżem Polakiem i jego wizytą w naszym regionie. Po raz kolejny okazało się jednak, że młodzieży z powiatu augustowskiego żadne ortograficzne wyzwanie nie jest straszne.

Drugie miejsce zajęła Daria Trocka z Gimnazjum w Płaskiej, trzecie – Karolina Szeszko z Gimnazjum nr 1 w Augustowie. Wyróżnienia otrzymali Justyna Gulan z Bargłowa Kościelnego i Michał Poświatowski z Gimnazjum w Nowince.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot