• 1
  • 2
czwartek, 26 marzec 2015 17:38

Uwaga, szkoła!

Napisał

Z problemem zagrożonego bezpieczeństwa w okolicach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta przy ulicy Rajgrodzkiej zgłosili się nasi czytelnicy. Pomimo tego, iż obecnie obok przejścia dla pieszych czuwa zatrudniona "stopka", poruszanie się na tym odcinku wymaga zachowania szczególnej ostrożności zarówno przez pieszych, jak i kierowców.

Po jednej jej stronie wzdłuż budynku parkuje ciąg samochodów. Podobnie dzieje się naprzeciwko, obok muru byłej mleczarni, mimo iż umieszczone na niej napisy wyraźnie informują: "Prosimy nie parkować". Przejeżdżające w obie strony oraz próbujące włączyć się do ruchu z miejsca postoju pojazdy generują w tym miejscu duże zagrożenie, zwłaszcza dla dosyć nieprzewidywalnych z racji swojego wieku dzieci. Ustawione znaki nakazujące ograniczenie prędkości niewiele zmieniają.

Dyrektor placówki, jak zaznaczył w rozmowie z nami jego zastępca, dostrzega niebezpieczeństwo i już od paru lat zabiega o zainstalowanie progów zwalniających, jednak ze względu na status drogi operacja nie jest taka prosta. To, co można było zrobić, czyli postawić znak ograniczenia prędkości, zostało wykonane (choć dotarły do nas głosy sugerujące, że powinien stać dalej od skrzyżowania, za to bliżej samej szkoły).

Nasz rozmówca przyznaje, że zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy rodzice przyjeżdżają po dzieci, jezdnia staje się praktycznie zakorkowana, a widoczność z uwagi na liczbę poustawianych przy drodze samochodów znacznie maleje. – Sprawę rozwiązać może parking – słyszymy – jednak ze względu na lokalizację budynku i fakt, że w okolicach zatrzymują się także osoby niezwiązane ze szkołą, musiałby być dosyć spory, a niestety nie ma tu tyle miejsca.

Całkiem niedaleko znajduje się strefa płatnego parkowania. Z wiadomych względów nie cieszy się jednak powodzeniem i z całą pewnością w rozwiązaniu problemu nie pomoże.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.