• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 18:07

Działają już 5 lat

Napisała

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych (ASON) świętowało pięciolecie istnienia. Na zorganizowanym z tej okazji spotkaniu nie zabrakło życzeń, wzajemnych podziękowań i słów uznania za podejmowane działania. A tych stowarzyszenie stara się realizować jak najwięcej, dążąc do poprawy warunków życiowych i zdrowotnych osób niepełnosprawnych oraz zwiększenia ich uczestnictwa w życiu społecznym.

Na rolę i wartość nawet tych drobnych (w porównaniu z organizowanymi wyjazdami, szkoleniami czy warsztatami) przedsięwzięć, jak choćby wspólne obchodzenie jubileuszu, zwróciła uwagę Ewa Matulewicz, prezes stowarzyszenia. – Ważne jest, że jesteśmy razem, a każde spotkanie jest okazją do tego, żeby wyjść z domu, żeby nie siedzieć w czterech ścianach, żeby po prostu ludzie zobaczyli, że jesteśmy – zaznaczyła. – W naszym stowarzyszeniu jest różnorodność. Są osoby z różnymi chorobami, z różnymi problemami. To, co nas łączy, to otwartość. Uczymy się siebie nawzajem i staramy się te swoje problemy pokonywać. Pomagamy sami sobie i przy wsparciu z zewnątrz – dodała.

Tej pomocy przydałoby się więcej, bo pracy i planów na przyszłość jest dużo. Obserwując zapał, jaki przejawiają osoby działające w ASON, można jednak śmiało powiedzieć, że osiągną wytyczone sobie cele i będą miały co świętować za kolejne 5 lat.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot