• 1
  • 2
  • 3
sobota, 25 kwiecień 2015 09:08

Wolność dla motocyklistów

Napisała

W miniony weekend w wielu miastach Polski, także w naszym regionie, oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy. Kolumny jednośladów przejechały m.in. przez Suwałki, Ełk, Białystok. Choć w Augustowie nie ma tradycji uroczystej inauguracji sezonu, w związku z nim i na lokalnych drogach pojawia się coraz więcej motocykli i skuterów. Zarówno tych miejscowych, jak i przyjezdnych, którzy zatrzymują się w mieście.

A że w centrum funkcjonuje strefa płatnego parkowania, rodzi się pytanie, czy użytkownicy dwóch kółek są świadomi, że opłata ich nie obowiązuje. W obszarze strefy wzmianki o zwolnionych z opłat bowiem nie ma. Taka informacja znajduje się jedynie w uchwale rady miejskiej. Jesienią ubiegłego roku miejscowi motocykliści zwrócili się do władz jeszcze poprzedniej kadencji z prośbą o zamieszczenie jej w strefie. Były nawet plany wystąpienia do operatora strefy o wprowadzenie oznaczeń zawiadamiających o zerowej stawce opłaty dla jednośladów, choćby w postaci naklejek na parkomatach. Na planach się jednak skończyło. W Biurze Obsługi Strefy dowiedzieliśmy się, że żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło.

Usłyszeliśmy również, że parkujący na płatnych parkingach kierowcy jednośladów zwykle są zorientowani, że nie muszą wykupywać biletu i niejako automatycznie nie podchodzą do parkomatu. Ci, którzy nie są pewni i wolą nie ryzykować mandatem, zasięgają informacji u kontrolerów. Na początku działania strefy zdarzały się także telefony do biura z zapytaniami o to, czy motocykliści są zwolnieni z opłat.

Jak widać, kierowcy jednośladów sobie radzą. Jednakże, choć pracownik biura zapewniał, że na miejscach oznaczonych jako płatne motocykliści parkują raczej sporadycznie i głównie w sezonie letnim można zaobserwować ich więcej, informacja w obszarze strefy o zwolnionych z opłat byłaby w dobrym tonie. Zwłaszcza że wnioskowali o nią sami zainteresowani.

Więcej w tej kategorii: « O bezpieczną drogę Pierwszy rejs »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot