• 1
  • 2
sobota, 25 kwiecień 2015 22:30

Pierwszy rejs

Napisał

Jaćwież wypełniona turystami wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie odbiła od nabrzeża. Choć, jak się dowiedzieliśmy, niewiele brakowało, a przybyła do Augustowa grupa turystów mogłaby jedynie pooglądać wspomnianą jednostkę na lądzie. Wszystko za sprawą problemów, z jakimi w ostatnich dniach musieli się zmierzyć właściciele Jaćwieży.

Przyczyną kłopotów było zagadkowe pismo, które ponoć w ostatnich dniach trafiło do Urzędu Miasta i spowodowało mnóstwo zamieszania.

Jak nas poinformowali przedsiębiorcy, perturbacje zaczęły się już na etapie telefonu do firmy posiadającej sprzęt niezbędny do zwodowania zimującego na nabrzeżu statku. Ze zdziwieniem usłyszeli, że magistrat najprawdopodobniej dysponuje korespondencją, która może postawić pod znakiem zapytania możliwość wykonania takiej usługi bez dodatkowych procedur. Pośpieszna wizyta w urzędzie w poszukiwaniu tajemniczego pisma nie wniosła do sprawy niczego nowego, gdyż nie udało się w nim zastać ani burmistrza, ani jego zastępcy. Zdesperowani przewoźnicy mający świadomość, że jest już rezerwacja na pierwszy rejs, postanowili ściągnąć odpowiedni sprzęt z innego miasta, słono przy tym przepłacając. Samo wodowanie miało zaś dosyć podniosły charakter, ponieważ odbyło się w asyście policji wezwanej najprawdopodobniej w związku z pismem, którego, jak się okazuje, nikt nie widział, ale o którym wszyscy słyszeli.

I w ten oto sposób stracili nie tylko organizatorzy turystycznych rejsów (przepłacając). Straciła też lokalna firma, która nie wykonała usługi. Stróże prawa również stracili – czas i paliwo – wykonując swe czynności w sytuacji, w której mogło nie dojść (na co wskazują okoliczności) do żadnego naruszenia prawa. Szczęśliwie nie stracili amatorzy podziwiania augustowskich jezior.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.