• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 kwiecień 2015 09:17

Przejdzie metamorfozę

Napisała

Coraz bliżej urzeczywistnienia są plany przebudowy placu zabaw zlokalizowanego przy ulicy Rybackiej w Augustowie. W zeszłym tygodniu ogłoszono przetarg na jego rozbudowę i modernizację. Jeśli wykonawcę zadania uda się wyłonić w pierwszym terminie, prace powinny ruszyć jeszcze przed sezonem.

Pierwsze zmiany już widać, choć niektórzy, nieświadomi planowanej modernizacji, obserwują je z niepokojem. Z placu zabaw zniknęła bowiem część służących do zabawy elementów (demontażem objęto najbardziej wyeksploatowane urządzenia), a tych, jak ocenili spotkani na miejscu rodzice, i tak nigdy nie było za wiele. Stwierdzili, że plac wymaga uatrakcyjnienia i unowocześnienia – wzbogacenia kącika dla maluchów, gdyż jedna, stale oblegana huśtawka to za mało, i wprowadzenia ciekawszych rozwiązań dla starszych dzieci. Poza tym przydałoby się więcej ławek, z myślą o opiekunach.

Według projektu tych ostatnich ma pojawić się sześć. Jeśli zaś chodzi o doposażenie placu zabaw w elementy służące jego głównym użytkownikom, w planach są m. in. piramida linowa, karuzela krzyżowa z kierownicą, huśtawka wagowa, bujak, dwie zjeżdżalnie, stół z szachownicami. Przyprowadzające tu swoje pociechy mamy, z którymi przyszło nam rozmawiać, liczą, że metamorfoza tego miejsca dojdzie do skutku, a jej końcowy efekt pozytywnie je zaskoczy.

Więcej w tej kategorii: « Pierwszy rejs Leniwa majówka »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot