• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 31 maj 2015 18:17

Słoneczny marsz

Napisał

Podczas pierwszej augustowskiej edycji Marszu dla Życia i Rodziny frekwencja zdecydowanie dopisała. Mieszkańcy miasta tłumnie włączyli się w barwny korowód, który spod Kolumny Zygmunta wyruszył w stronę amfiteatru.

Wzdłuż trasy przebiegającej ulicami Mostową i Zarzecze do maszerujących dołączali też kolejni mieszkańcy zachęceni najwidoczniej przyjazną atmosferą i pozytywnym nastrojem. ‒ Idziemy? ‒dobiegło nas pytanie rzucone do kogoś przez jednego z obserwujących marsz widzów. ‒ Dlaczego? ‒ Bo jest fajnie. Być może wpływ na to miała również wiosenna aura, bowiem, jak zaznaczył prowadzący Karol Wolski podsumowując pochód, lepszego dnia nie można było sobie zażyczyć. "Każdą godzinę inwestuj w rodzinę", "Jesteśmy za życiem od chwili poczęcia" ‒ obwieszczały jasno transparenty.

Rodzinna atmosfera czekała także w amfiteatrze, gdzie najmłodsi mogli poskakać na trampolinie, zrobić sobie zdjęcie z wymyślną fryzurą, otrzymać rysowaną na miejscu karykaturę, czy poobserwować ogromne mydlane bańki, które unosiły się nad uczestnikami zorganizowanego nad jeziorem pikniku.

Zaplanowana została również część artystyczna spotkania. Wśród przewidzianych atrakcji znalazły się między innymi. występy zespołów muzycznych i tanecznych, zainscenizowane scenki pościgu, wypadku oraz akcji ratunkowej, wyścigi w workach i zawody przy wykorzystaniu nart wieloosobowych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot