• 1
  • 2
czwartek, 16 lipiec 2015 09:29

Nowe oblicze placu zabaw

Napisał

Zmodernizowany plac zabaw przy ul. Rybackiej już działa. Choć ogólna koncepcja miejsca pozostała ta sama, wyposażono je w kilka dodatkowych atrakcji i dokonano renowacji elementów już istniejących.

Mimo że trudno mówić o całkowitej metamorfozie, zdaniem rodziców plac wygląda znacznie lepiej. Pojawiła się planowana huśtawka wagowa, piramida linowa, zjeżdżalnie, stół do gry w szachy i ławki (choć, zdaniem niektórych, tych ostatnich nadal jest za mało).

– Wcześniej było niebezpiecznie, bowiem istniały tylko drewniane konstrukcje wymagające cyklicznych remontów i grożące wbiciem drzazgi. Teraz jest kilka nowoczesnych zabawek – mówi pani Justyna. – Ale większa kreatywność na pewno by nie zaszkodziła – dodaje. – Dobrze, że coś się dzieje, ale póki co spójności nie ma to żadnej – zaznacza pan Dariusz. – Stara drewniana łódź w zestawieniu z metalowymi konstrukcjami. Można by to spokojnie rozbudować, a nie wciskać w jedno miejsce. Jest u nas bardzo dużo zieleni w parku miejskim, która da się z powodzeniem wykorzystać na mini-place ze świadomością, że dziecko nie potknie się na kostce brukowej, całkowicie dla niego nieprzyjaznej. W Ełku wszystkie place zabaw są ogrodzone, nie ma więc tam problemu z psami czy kotami, także z bezpieczeństwem. U nas tego brakuje.

Tę kwestię, podobnie jak konieczność selekcji dostępnych atrakcji, wymieniają także inni użytkownicy. Spotkani przez nas rodzice chętnie zobaczyliby również elementy zadaszone na wypadek często padającego, zwłaszcza w ostatnich dniach, deszczu oraz regulamin, który zniknął po remoncie. Ogólnie jednak przeważają opinie pozytywne, zwłaszcza jeśli porówna się obecny wygląd miejsca z tym, jaki miało ono wcześniej.

Więcej w tej kategorii: « W rytmach... Pepsi Słoneczny patrol »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.