• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 wrzesień 2015 09:38

Dożynki ogrodowe

Napisała

Dnia 22 sierpnia na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Armii Krajowej w Augustowie odbyły się dożynki będące nie tylko podsumowaniem sezonu, lecz także okazją do świętowania samodzielności stowarzyszenia.

Sygnał do rozpoczęcia zabawy stanowił wystrzał otwieranego szampana, którym działkowcy wznieśli toast za udane zbiory i pomyślne przejście etapów potrzebnych do usamodzielnienia. Aby jeszcze bardziej podkreślić wagę tego faktu, została zakopana specjalnie przygotowana na tę okoliczność busola czasu. – Busola stanowi pamiątkę dla przyszłych pokoleń na to, że kiedyś ich ojcowie, dziadowie postanowili wyłączyć się ze struktur Polskiego Związku Działkowców i założyć własne stowarzyszenie ogrodowe – wyjaśniał z uśmiechem prezes stowarzyszenia, Dariusz Ostapowicz. Znalazły się w niej zdjęcia członków komitetu założycielskiego, osób z zarządu oraz tekst opisujący drogę ROD do samodzielności.

Samą imprezę otworzył występ augustowskiego Zespołu Tańca Ludowego "Bystry". Po nim pałeczkę przejął zespół Anders, który profesjonalnie i skutecznie zachęcał zgromadzonych do zabawy. W przerwach odbywały się konkursy, a firma cateringowa TRAMP z Augustowa zapewniała przez cały czas ciepłe posiłki. Główną konkurencją – o nagrodę Prezesa Stowarzyszenia ROD – było przeciąganie liny pomiędzy reprezentacjami alejek ogrodowych. W zaciętym finale wygrała Promenada Słońca. Zwycięzcy konkursu tanecznego z balonem otrzymali w nagrodę tort, a w innych konkursach, min. Hula-hop, nagrodami były nawozy i drewniane elementy dekoracyjne. Najwięcej emocji przyniosły konkursy rodzinne, zwłaszcza wyścigi na wężach.

Okazję do zabawy wykorzystywali także najmłodsi uczestnicy dożynek. O zorganizowanie im czasu zadbała firma Bajkowo, która oferowała takie atrakcje jak malowanie twarzy, pokazy wielkich baniek mydlanych, zabawy w basenie z piłeczkami czy konkursy ze słodkimi nagrodami. Do dyspozycji dzieci był także kącik plastyczny, gdzie mogły namalować dowolne obrazki i samodzielnie przypiąć je na wystawę w celu uatrakcyjnienia "scenografii" dożynek. Pomysłodawcą i wykonawcą kącika były panie Iwona i Grażyna.

Dożynki sponsorowali: sklep ogrodniczy ABC z Augustowa, firma W. Koronkiewicza "KANT" meble ogrodowe, Cukiernia P. Augustyniak i inni sponsorzy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot