• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 wrzesień 2015 21:06

Wandalizm kontrolowany

Napisał

Jak informują nasi czytelnicy, w niektórych rejonach miasta, szczególnie na odkrytym terenie, przydałby się monitoring. Dlaczego? Takie głosy zaczęły pojawiać się w ciągu kilku ostatnich dni, zwłaszcza po incydencie, który wydarzył się z soboty na niedzielę, a dotyczył przewrócenia auta parkującego na jednym z osiedli w okolicach Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jak powiedzieli nam świadkowie, zdarzenie miało miejsce w nocy, w czasie, gdy nie świeciła znajdująca się obok latarnia. Parkujący przed blokiem samochód wywróciła grupka osób wracająca prawdopodobnie z imprezy. Poza nim uszkodzony został bok i lusterko stojącego obok pojazdu.

W ciągu kolejnych dni dotarły do nas także głosy dotyczące siłowni zewnętrznej na plaży "Bielnik", gdzie, jak informowali nas mieszkańcy, jedno ze zmienionych na nowe urządzeń zostało wygięte. Przypominano również o miesiącu sierpniu, kiedy po powrocie młodzieży z dyskoteki ucierpiało kilka samochodów. – Nie chodzi nawet o samo zdarzenie – usłyszeliśmy na osiedlu – ale o zjawisko wandalizmu, którym jesteśmy zaniepokojeni. Dlatego warto zwrócić uwagę na potrzebę założenia w niektórych punktach miasta rzetelnego monitoringu. Zwłaszcza nocą przydałby się najbardziej.

Co prawda na plaży "Bielnik" nie znaleźliśmy żadnego uszkodzonego sprzętu, ale logiki powyższej propozycji odmówić nie można. Tym bardziej, że podyktowana jest jak najbardziej zasadną troską o prywatną i publiczną własność.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot