• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 01 październik 2015 15:32

Nie spełnia wymogów

Napisała

Choć z odejściem lata pomost nad augustowskim jeziorem Necko odwiedzali nieliczni w porównaniu do liczby przewijających się tam w sezonie osób spacerowicze, tym razem pozostaje pusty z innych przyczyn. Molo zwyczajowo nazywane molem "Radiowej Trójki" zostało zamknięte, bo okazało się, że nie spełnia wymogów technicznych, jeżeli chodzi o użytkowanie.

Taką informację przekazał na obradach sesji Rady Miejskiej w Augustowie burmistrz miasta. Oznajmił również, że wstępny kosztorys remontu wynosi milion złotych. – Gdybyśmy mówili o 2017 roku, to jest szansa na sfinansowanie przynajmniej części inwestycji z funduszy zewnętrznych. 2016 to duży znak zapytania. Jednak chcę tu powiedzieć, że my jako miasto turystyczne nie możemy sobie absolutnie pozwolić, żeby te pomosty były zamknięte nawet przez jeden sezon. Także mamy następny wydatek, bardzo pilny, priorytetowy na przyszły rok – zaznaczył.

Dużo wskazuje też na to, że wadę konstrukcyjną ma mieszczący się na Rynku Zygmunta Augusta budynek Centrum Informacji Turystycznej. Obecnie przeprowadzana jest diagnoza obiektu, po której okaże się, z jak dużą usterką, a co za tym idzie z jak dużymi nakładami na jej usunięcie trzeba będzie się liczyć.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot