• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 15 październik 2015 11:37

Augustowianka w finale konkursu Polska Modelka Roku 2015

Napisała

Na ogłoszenie o konkursie trafiła przypadkiem. Trzeba było jeszcze przygotować portfolio, wypełnić i wysłać zgłoszenie. Paulina Sadowska, uczennica klasy maturalnej I LO w Augustowie, dla której jedną z wielu pasji jest moda, postanowiła spróbować swoich sił. Opłacało się – dostała się do ścisłej dziesiątki. Finał połączony z pokazem mody z udziałem augustowianki odbędzie się już 18 października w Warszawie.

Paulina dała się już poznać podczas letniego plebiscytu Beata z Albatrosa. Zajęła w nim II miejsce. Ogólnopolski konkurs jest kolejnym, tym razem poważniejszym wyzwaniem i, jak przyznała w rozmowie z nami, okazją do nabycia doświadczenia, które może otworzyć nowe furtki w kierunku modelingu. To także pokazanie, że o własne cele trzeba walczyć. – Sami pracujemy na swoje marzenia i jeśli my się za nie nie zabierzemy, to nie będziemy w stanie ich urzeczywistnić – stwierdziła z przekonaniem. – Nie wolno się tylko poddawać mimo przeszkód – dodała. A te, niestety, zwykle pojawiają się wówczas, kiedy bardzo zależy.

Droga Pauliny do finału konkursu też nie obyła się bez przygód. – Miałam problem z dojazdem do Warszawy na półfinał. Akurat koledze, z którym miałam jechać, zepsuł się samochód. Na szczęście z pomocą przyjaciół udało się w porę zorganizować transport. Nawet kierowcy udzieliły się emocje i robił wszystko, by zdążyć na wyznaczoną godzinę. Potem czekało nas przebijanie się przez stolicę. Gdy dotarliśmy pod biuro, okazało się, że jest już zamknięte. Nie na próżno jednak zapewniano mnie, że warto przyjechać. Zadzwoniłam do organizatorki i usłyszałam, że chce koniecznie ze mną porozmawiać i zobaczyć, jak wyglądam. Po rozmowie zostałam przyjęta do kolejnego etapu.

Ten rozpoczyna się w najbliższy weekend. W sobotę finalistki wybrane spośród ponad 200 kandydatek z całej Polski będą miały intensywne próby chodzenia po wybiegu, w niedzielę, podczas gali finałowej, oceni je fachowe jury. Dziewczyny powalczą o tytuł Polskiej Modelki Roku 2015 oraz cenne nagrody, m.in. kontrakt z agencją NOLOGO z Mediolanu, publikację w magazynie GRAZIA, udział w pokazie mody w domu mody MODO w kreacjach Natashy Pavluchenko. Według Pauliny nie one, choć kuszące, są w tym wszystkim najważniejsze. – Ważne, żeby otworzyć się, żeby nie bać się realizować swoich marzeń – podkreślała kilkakrotnie w rozmowie, dodając, że główną motywacją do działania jest dla niej wsparcie bliskich i przyjaciół – To oni mnie nakręcają i dodają otuchy.

Udział w konkursie to także zdobywanie doświadczenia w dziedzinie, która Paulinę interesuje i do której ma ona predyspozycje. Już sama opinia ekspertki z domu mody podczas castingu podziałała mobilizująco. – To jest dla mnie wiadomość, której nie zignoruję. Skoro mam jakiś potencjał i doceniła go osoba doświadczona w tym, co robi, wezmę jej słowa do siebie i będę dalej go rozwijać.

I choć, jak stwierdziła dalej, niektórzy oceniają tego typu konkursy jako skierowane do "pustych" dziewczyn, jej zdaniem moda to sztuka. Jednych może pasjonować rzeźbiarstwo, malarstwo, ona wybrała modeling.

To jednak nie jedyne pole, na którym działa. Paulina Sadowska od ponad dwóch lat wiosłuje, jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Światowych Dni Młodzieży. – Najważniejsze jest dla mnie pomaganie innym. Jeśli mam coś zrobić dla kogoś, to jest na pierwszym miejscu – stwierdza, uzasadniając, że ofiarowana komuś bezinteresowna pomoc zwraca się dwukrotnie. – A jak na to wszystko znaleźć czas? – pytamy. – Nie ma w moim słowniku słów "nie mam na coś czasu". Jeśli komuś naprawdę zależy i coś naprawdę chce, jest w stanie zawsze znaleźć choćby kilka minut – zapewnia nasza rozmówczyni. Te przysłowiowe 5 dla siebie również udało jej się zyskać. Trzymamy kciuki, by trwały jak najdłużej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot