• 1
  • 2
poniedziałek, 21 grudzień 2015 09:17

Mikołaj w naleśnikarni

Napisał

W niedzielne południe przedszkolaki, ich rodzice i najbliżsi mieli okazję jeszcze przed Bożym Narodzeniem spotkać się oko w oko ze Świętym Mikołajem i wysłuchać czytanych przez niego historii. Podziemna sala naleśnikarni "Ba" wyłożona dywanami i poduchami stała się miejscem, gdzie zapanowała iście rodzinna atmosfera. Jak zapowiadają organizatorki "Świątecznego Bajania", Sylwia Piekarska i Honorata Piłasiewicz, nie po raz ostatni.

 

‒ Zaczęło się od Augustowskiej Fundacji Mamy Mamy i dwudniowego wakacyjnego "Czytania pod chmurką". Już wtedy rodzice informowali nas, że taka forma rodzinnej integracji przypadła im do gustu. Postanowiliśmy więc kontynuować projekt cyklicznie ‒ mówi Honorata Piłasiewicz. ‒ Pierwsze przedświąteczne spotkanie zorganizowane zostało na nieco mniejszą skalę. Przygotowaliśmy się na osiemdziesięcioro dzieci, pojawiło się około trzydziestu, ale cieszymy się, tym bardziej, że tak naprawdę o bajaniu informowaliśmy głównie przedszkola ‒ dodaje. Kolejne cztery spotkania zaplanowano na styczeń. Jeśli pomysł przyjmie się ostatecznie, także starsze dzieci będą miały okazję skorzystać z "czytelniczych" atrakcji.
Tym razem przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak Mikołaj zgubił prezenty. Na całe szczęście nie tylko je odnalazł, osobiście pojawił się w naleśnikarni, ale dodatkowo pozwolił uwiecznić się na pamiątkowych fotografiach wraz z najmłodszymi słuchaczami.

O tym, kiedy nadarzy się podobna możliwość spotkania i wzajemnego zapoznania się dzieci i rodziców oraz wspólnego spędzenia czasu dowiemy się zapewne już niebawem.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.