• 1
  • 2
środa, 30 grudzień 2015 20:51

Szmaciane wysypisko

Napisał

Zdjęcia pojemnika na odzież z rozrzuconą zawartością nadesłał nam jeden z naszych czytelników. O zauważonym przez niego problemie dotyczącym kontenerów sygnowanych logo Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Fundacji Eco Textil, napisano i powiedziano już niemal wszystko.

Kontrowersje i dyskusje budziła sama legalność ustawianych w całym kraju pojemników, jak i to, że dziennikarskie śledztwa wskazywały na dalsze wprowadzanie części ubrań do obrotu detalicznego. Zwracano uwagę na etyczny wymiar przedsięwzięcia, gdyż osoby wrzucające elementy garderoby z myślą o bezpośrednim ich dotarciu do potrzebujących, miały prawo czuć się zawiedzione. Nie zabrakło jednak głosów mówiących o braku alternatywy umożliwiającej pozbycie się zalegającej, a nieprzydatnej odzieży, wskazując przy tym na przewagę takiego rozwiązania nad korzystaniem z przydomowych śmietników. Pomijając ekologiczne i moralne aspekty całej działalności, gołym okiem widać, że logistyka opieki nad kontenerami pozostawia wiele do życzenia i jak słusznie zauważył czytelnik, po prostu szpeci miasto.

Więcej w tej kategorii: « Mamy zimę! W Orszaku Trzech Króli »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.