• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 07 styczeń 2016 10:34

W Orszaku Trzech Króli

Napisane przez KM

Tegoroczne obchody Święta Objawienia Pańskiego rozpoczęła msza św. w Bazylice NSJ o godz. 12,00. Zaraz po niej odbyły się jasełka po czym wszyscy zebrani wraz z Orszakiem Trzech Króli wyruszyli w uroczystym pochodzie do parafii św. Jana Chrzciciela na Borkach. Tam czekała wspólna agapa, ogniska i poczęstunek.

‒ Wracam. Klasa piata się nie dała ‒ obwieszczał przed zgromadzonymi w bazylice widzami jeden z uczestników jasełek odgrywający rolę diabła, który pojawił się w szkole, by razem z aniołem przekonywać do swoich racji. Inscenizacji towarzyszył tradycyjny żłóbek, przed którym złożono dary oraz oprawa muzyczna. Po utrzymanym w nowoczesnej formie przedstawieniu Orszak Trzech Króli udał się ulicami Mostową i Nowomiejską do kościoła na Borkach, gdzie odbyła się końcowa część obchodów. Przy płonących ogniskach można było ogrzać ręce, upiec kiełbaski i pośpiewać kolędy. Nie zabrakło gorącej grochówki, a najmłodsi chętni zyskali możliwość przejażdżki na wybranym koniu z królewskiego orszaku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot