• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 12 styczeń 2016 10:42

Przez przypadek

Napisane przez KM

W jazzowo – rockowym klimacie przebiegło zakończenie niedzielnej akcji WOŚP w Augustowie. O godz.19,00 w Miejskim Domu Kultury wystąpiła grupa By Accident. "The chicken", "Red baron"‒ jazzowe covery, ale także własne kompozycje muzyków-amatorów utrzymane w lekko funkowym klimacie rozgrzały i wprawiły w pozytywny nastrój zebraną publiczność.

 

Paweł Nosalik ‒ gitara, Mateusz Miklaszewski ‒ bas, Karol Nosalik ‒ klawisze, Marcin Gąsiewki- perkusja, Karol Puczyłowski ‒ saksofon i, okazjonalnie Katarzyna Mikucka – wokal. Jak sami o sobie mówią typ muzyki który grają, choć ambitny, jest raczej wyrazem własnych pasji niż próbą profesjonalnej kariery. Każdy z nich w pewnym momencie życia zarzucił muzyczne zainteresowania, by potem do nich wrócić zupełnie przez przypadek, stąd nazwa zespołu ‒ By Accident. Występują również od przypadku do przypadku, choć na WOŚP pojawili się już po raz drugi. Jeden kierowca, dwóch dentystów i wspólne rytmy, które ich "kręcą".‒ Staramy trzymać się razem, chociaż każdy z nas to indywidualista ‒ mówi Mateusz, zafascynowany Marcusem Millerem. Na basie gra od niedawna, ale dopiero w obecnym składzie czuje ten właściwy "klimat" . ‒ Nie chcieliśmy być typowo coverowym bandem skupionym na typowym jazzie ‒ dodaje Marcin ‒więc eksperymentujemy. Trochę rocka, trochę funku. Jak dowodzi reakcja publiczności ‒ z powodzeniem.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot