• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 29 marzec 2016 18:43

Odkryta studzienka

Napisane przez EPB

O sprawie poinformował nas mieszkaniec Pruski (gmina Bargłów Kościelny), który zauważył, że znajdująca się nieopodal drogi studzienka jest odkryta i wzbudza coraz większe zainteresowanie dzieci.

Z relacji mieszkańca wynikało, że choć odkryta była od lat, stała się obiektem zainteresowania najmłodszych po zakończeniu budowy drogi powiatowej Pruska – Tajno Podjeziorne.
- Bałem się zimą, jak był śnieg, bo można było jej nie zauważyć i wpaść. Nikt by nie wiedział, że stało się coś złego. Widziałem nieraz jak dzieci zaglądają tam, bałem się, że będą chciały wchodzić. Nigdy nie wiadomo co dzieciom przyjdzie do głowy – mówił zaniepokojony mieszkaniec.
Nasz rozmówca i okoliczni mieszkańcy zwracali się w tej sprawie do Urzędu Gminy w Bargłowie Kościelnym. Urząd stwierdził, że rozwiązanie problemu leży w gestii Powiatowego Zarządu Dróg i tam skierował sprawę. Po interwencji w obu instytucjach problem udało się rozwiązać. Na studzience pojawiła się ciężka pokrywa betonowa.
Podobnych, odkrytych studzienek jest więcej. Ich utrzymanie, jeśli na danym terenie nie działa spółka wodna, należy do właściciela gruntu na którym urządzenie się znajduje.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot