• 1
  • 2
piątek, 08 kwiecień 2016 07:48

Patowa sytuacja

Napisane przez IT

O szpecących miasta naszego kraju kontenerach na odzież napisano już dużo. Także nasza redakcja, po sygnałach otrzymywanych od czytelników, wskazywała na pozostawiającą wiele do życzenia logistykę opieki nad pojemnikami.

W grudniu zeszłego roku, po wspólnej z oburzonymi czytelnikami "interwencji" przy ulicy Głowackiego pojemnik został uprzątnięty. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Od kilku dni kontener należący do fundacji ponownie "straszy" to miejsce. Albo silny wiatr albo sfrustrowany obywatel pojemnik przewrócił. Wokół leży porozrzucana odzież i puste butelki wskazujące na urządzane w tym miejscu "zakrapiane" spotkania. Mieszkańcy mają dosyć szpecącego ich okolicę pojemnika, najlepiej by było gdyby został zabrany.

Na stronie internetowej fundacji można przeczytać, że kontenery dzierżawione są przez firmy partnerskie – lokalne przedsiębiorstwa, które odpowiadają za zdobywanie lokalizacji na ustawianie pojemników, regularne ich opróżnianie dwa razy w miesiącu oraz utrzymanie w należytym stanie. Podany jest też numer interwencyjny w sprawie obsługi pojemników. Za pośrednictwem poczty głosowej (inaczej dodzwonić się nie da) poprosiliśmy o kontakt w sprawie pojemnika przy ulicy Głowackiego. Przez cały dzień nie było jakiejkolwiek reakcji z drugiej strony.

Widziano nawet zatrzymujący się przy kontenerze radiowóz policyjny, ale, przynajmniej do tej pory, pozytywnych skutków tej wizyty nie widać.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.