Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 maj 2016 09:35

"Daj Włos!" i pomóż

Napisane przez IT

Wiele pań na wiosnę postanawia zmienić coś w sobie, bardzo często jednym z takich kroków jest zmiana fryzury. Dobrym pomysłem jest oddanie ściętych włosów na cel charytatywny. Każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dla innych, może włączyć się w ogólnopolską akcję Daj Włos! i pomóc kobietom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Z takiej możliwości skorzystała mieszkanka Augustowa, pani Katarzyna, która o akcji ścinania włosów na rzecz kobiet chorych na raka po raz pierwszy przeczytała na blogu poświęconemu pielęgnacji włosów. – Dziewczyny opisywały swoje historie, a wśród nich pojawiały się wpisy, że ścięte włosy przekazywały Fundacji Rak'n'Roll, z przeznaczeniem na peruki. I tak pojawiła się myśl, że ja też mogę to zrobić. Nie hodowałam włosów z myślą o przekazaniu ich Fundacji. Jestem młodą mamą i włosy po prostu sobie rosły i rosły, nie bardzo miałam czas zająć się nimi. Niedawno urodziłam córeczkę i stwierdziłam, że przy dwójce dzieci wygodniej jest z krótszymi włosami. Pomyślałam, dlaczego mam wyrzucić do kosza ścięte włosy, skoro mogę, zmieniając fryzurę, pomóc kobietom przechodzącym chemioterapię. A włosy przecież kiedyś odrosną. Resztą zajęła się moja fryzjerka, bo ścięcie musi spełniać pewne warunki. Jestem zadowolona z mojej metamorfozy i cieszę się, że może sprawię jakiejś kobiecie radość.

Organizatorem cieszącej się popularnością w kraju akcji Daj Włos! jest Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj Życie, która działa w głównej mierze na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Dzięki projektom Fundacji wiele kobiet zmagających się z nowotworem zaczęło walczyć o swoją kobiecość w chorobie. Jednym z takich działań jest program oddawania włosów na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Peruki z naturalnych włosów są bardzo drogie i tylko częściowo refundowane przez NFZ, stąd przedsięwzięcie. Udział w akcji może wziąć każdy (także mężczyźni i dzieci), kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swoją fryzurę chce zrobić coś dobrego dla innych. Włosy, także te farbowane, można obciąć w każdym salonie fryzjerskim, zachowując wytyczne Fundacji a następnie przesłać je na jej adres. Powstałe peruki są bezpłatnie przekazywane kobietom chorującym na nowotwór.