• 1
  • 2
wtorek, 03 maj 2016 08:47

"Turyści" tu byli

Napisała

I zostawili ślady. W miejscu wyznaczonym na wypoczynek na jednym z augustowskich szlaków turystycznych przebywały osoby, którym wyraźnie brakuje kultury. Skorzystały z przygotowanych ławek, stołów, zapewne odpoczęły przed dalszą drogą. Zabrakło jednak siły lub chęci, aby po sobie posprzątać, choć kosze były na wyciągnięcie ręki.

Wraz z nadejściem majówki rozpoczął się sezon turystyczny, a więc i sezon na wypady pieszo-rowerowe. Augustowszczyzna to idealne miejsce do tego typu aktywności, bo szlaki prowadzą przez malownicze zakątki puszczy, wiodą wzdłuż lasów i jezior. Niestety malowniczość okolicy psują sami turyści, zostawiając po sobie ślady w postaci śmieci. Nie wszyscy, bo są przecież tacy, którzy dbają o dobro wspólne i umieją się w podróży zachować. Niemniej zdarzają się niechlubne wyjątki – i oby tylko nie stały się regułą.

Za ich sprawą wkraczający w sobotę na Szlak Orła Białego od strony Augustowa na samym starcie mogli zwątpić w sens wycieczki i odpoczynku na łonie natury. Już u wejścia przywitał ich smutny widok – pozostawione butelki po napojach, rozrzucone papierki i reklamówki, puste opakowania po produktach spożywczych. Jak widać na dokumentującym ten fakt zdjęciu, zanim jeszcze na dobre rozpoczął się długi majowy weekend, ktoś już sobie zdążył pourzędować i zaznaczyć swoją obecność. Tylko dlaczego w ten sposób?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.