• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 maj 2016 08:34

Słoneczna Szósteczka

Napisane przez IT

Słoneczna Szósteczka – już wkrótce takie imię będzie nosić augustowskie Przedszkole Nr 6 zlokalizowane w centrum osiedla mieszkaniowego przy ulicy Śródmieście. Stosowną uchwałę podjęto na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 kwietnia. Będzie to pierwsze publiczne przedszkole w naszym mieście, któremu zostanie nadane własne imię.

Z wnioskiem o nadanie imienia placówce, w imieniu Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców, wystąpiła dyrektor Przedszkola Nr 6 w Augustowie, Danuta Jańczak. Po opracowaniu procedury nadania imienia i ustaleniu harmonogramu działań związanych z organizacją uroczystości rodzice i pracownicy zgłaszali propozycje nazwy placówki. Na posiedzeniu Komisji Konkursowej dnia 29 lutego została wybrana nazwa Słoneczna Szósteczka, która niewątpliwie będzie wyróżnikiem przedszkola. Uroczystości związane z nadaniem imienia odbędą się 20 czerwca 2016 roku.

– Myślę, że to ważna uroczystość, bo to pierwsze przedszkole w mieście, które będzie miało swoje imię, a więc swoją tożsamość – uważa dyrektor placówki, Danuta Jańczak. I zachęca do wspólnego, rodzinnego świętowania. – Zapraszamy wszystkich rodziców, od samego rana. O godzinie 9.00 rozpocznie się część oficjalna, z odsłonięciem i poświęceniem tablicy, z przemówieniami, częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci. Pożegnamy też ósemkę naszych sześciolatków, którzy po wakacjach zasiądą już w szkolnej ławce. Po południu zapraszamy na część nieoficjalną uroczystości na plac zabaw, gdzie odbędzie się festyn "Mamo, tato, pobaw się ze mną". Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku przyjedzie do nas z przedstawieniem i zestawem zabaw integracyjnych dla dzieci i rodziców. Będą jeszcze różnego rodzaju inne atrakcje.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot