Wydrukuj tę stronę
wtorek, 31 maj 2016 09:11

Tak się bawią na ogrodach

Napisała

W ostatnią sobotę maja działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Armii Krajowej w Augustowie bawili się na własnym pikniku ekologicznym. Były muzyka na żywo, konkursy z nagrodami, smaczne przekąski, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera.

Impreza miała formę rodzinnego festynu. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wydarzenie otworzył pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków z OSP Lipowiec. Następnie do zabawy zachęcały muzyczne zespoły. Na rozgrzewkę zagrała grupa śpiewacza z Suwałk, a po niej wystąpił znany już działkowcom zespół Anders. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami (ufundowanymi przez pozyskanych sponsorów). Hitem okazały się: "Wyścig rydwanów" i "Taneczna lambada".

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi uczestnicy pikniku. Czekał na nich wielki basen, zjeżdżalnia, zabawy z animatorami. Wodze fantazji można było puścić w kąciku plastycznym. Wystawa prac i elementy dekoracyjne świetlicy nawiązywały do głównego motywu imprezy: ekologii. – Chcieliśmy przypomnieć sobie i naszym gościom, że jesteśmy częścią środowiska naturalnego, z którym powinniśmy żyć w symbiozie – tak mówił o charakterze wydarzenia prezes Stowarzyszenia Ogrodowego, Dariusz Ostapowicz.

Sądząc po przychylnych głosach działkowców, piknik należał do udanych. – My tutaj co roku mamy wesoło i co roku coraz ciekawiej – oceniła pani Jasia, która przyszła na rodzinny festyn z wnuczką. – Sporo czasu i wysiłku pary zapaleńców z Zarządu, ale dla efektu, jak widać, było warto – podsumował sekretarz Zarządu Ogrodu, Janusz Harasim.