• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 09 czerwiec 2016 13:06

Festyn rodzinny w Jaziewie

Napisane przez  IT

W niedzielę, 5 czerwca, na festynie zorganizowanym w Jaziewie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych “Biebrza” pod hasłem “Sztuka, integracja, tolerancja” wspólnie bawiły się całe rodziny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Były konkursy z nagrodami, pokaz taneczny, możliwość przejażdżki wozem strażackim, kiermasz rękodzieła, wystawa lokalnych artystów, fotobudka, bańki mydlane oraz słodki poczęstunek.

Na placu przy świetlicy wiejskiej niespodzianki dla najmłodszych przygotowali strażacy z jednostki OSP Jaziewo. Na przejażdżkę wozem strażackim ustawiały się kolejki, można było obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu jednostki i założyć hełm strażacki. Młodzież chętnie uczestniczyła w drużynowych zawodach w przeciąganiu... węża strażackiego. Wielu skorzystało z możliwości zabrania fajnej pamiątki z festynu i zrobiło sobie rodzinne zdjęcie w zabawnym przebraniu w fotobudce lub ze spacerującymi maskotkami – misiem i bobrem (oficjalną maskotką gminy Sztabin). Miłośnicy sztuki mogli obejrzeć wystawę prac miejscowych artystów (fotografów, rzeźbiarzy, malarzy): Marii Ryszkiewicz ze Sztabina, Tomasza Chilickiego z Jamin, Bogusława Kierkla i Andrzeja Leszczyńskiego z Wrotek oraz Stanisława Bogdzio z Jaziewa. Gwoździem programu były energetyczne występy augustowskiej grupy tanecznej Focus, nagrodzone gromkimi brawami. Był też czas na podziękowania i drobne upominki wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania festynu. Imprezę umilały bańki mydlane i słodki poczęstunek: domowe ciasta oraz lody.

Festyn był okazją do wspólnej zabawy a organizatorom zależało także na integracji rodzin oraz na tolerancji dla ludzkich ułomności i niepełnosprawności. Stąd do wspólnego świętowania organizatorzy zaprosili osoby niepełnosprawne, które nie zamykają się w przysłowiowych czterech ścianach i pokazują społeczeństwu drzemiące w nich talenty: zespół Calvados czuwał nad oprawą muzyczną imprezy, swoje prace rękodzielnicze pokazała Jolanta Kapla z Polkowa, ułożyła także pytania do quizu rodzinnego, a malująca paznokcie na festynie Elżbieta Zarzecka ma szansę zdobyć w lipcu tytuł Miss Polski na Wózku.

– Chcieliśmy pokazać, że wielu rzeczy możemy nauczyć się od osób niepełnosprawnych, które udowadniają nam dzisiaj, że jeżeli nawet załamuje się cały dotychczasowy świat to pozostaje jakaś umiejętność, w której można się sprawdzać. Nasi goście realizują się poprzez sztukę – śpiewają, grają, zajmują się rękodziełem. Mają takie same marzenia i pasje jak wszyscy. Stąd hasło naszego festynu “Sztuka, integracja, tolerancja” – usłyszeliśmy od pani Małgorzaty Kunda, pomysłodawczyni imprezy.

Cel z pewnością został osiągnięty, bo w niedzielę świetnie bawili się wszyscy – publiczność, organizatorzy i zaproszeni goście.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^