• 1
  • 2
  • 3
środa, 03 sierpień 2016 13:43

Najpiękniejsze ogrody w Augustowie

Napisane przez IT

Konkurs na najładniejszą posesję 2016 roku w Augustowie rozstrzygnięty. W środę (3 sierpnia) w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Sama idea konkursu to powrót do międzywojennej tradycji, kiedy w Augustowie zachwycały zadbane ogrody i ukwiecone balkony mieszkańców.

Do drugiej edycji organizowanego przez miasto konkursu, który ma zachęcać mieszkańców do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia a tym samym miasta, zgłosiło się sześć posesji. W lipcu czteroosobowe jury oceniało ogólne wrażenie obiektu, bogactwo i układ kompozycyjny roślinności uwzględniający trafność doboru gatunków i odmian oraz estetykę ogrodzenia. Najoryginalniejsze i najciekawsze rozwiązania zagospodarowania przestrzeni posesji zostały nagrodzone przez organizatora konkursu, burmistrza Augustowa, Wojciecha Walulika. Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1500, 1200 i 800 złotych, a pozostali uczestnicy dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

Pierwsze miejsce zajęli bezapelacyjnie państwo Małgorzata i Marek Wasilewscy. Komisję konkursową zachwycił ich duży ogród przy ul. Elizy Orzeszkowej, a w szczególności "magiczne" drewniane drzwi prowadzące do ogrodu, oczko wodne oraz bogactwo roślinności z różnych stron świata. Laureaci swój ogród pielęgnują od ponad dwudziestu lat i już raz zostali docenieni w podobnym konkursie, organizowanym w latach dziewięćdziesiątych, także zdobywając główną nagrodę.

Drugie miejsce przyznano pani Krystynie Jesionek, której posesję przy ulicy Limanowskiego jury doceniło przede wszystkim za oryginalny szpaler brzóz rosnący przy ogrodzeniu i łączkę polnych kwiatów.

Na trzecim miejscu oceniono posesję przy ulicy Wiśniowej, której właścicielką jest pani Krystyna Żydaniec. Na niewielkiej przestrzeni ogrodu swoje miejsce znalazła zadaszona altanka otoczona kwiatami, krzewami i młodymi drzewkami, dając bardzo ładnie skomponowaną strefę relaksu.

Utrzymanie ogrodu i dbałość o wygląd posesji wymaga co prawda dużo pracy, ale efekt wynagradza trudy. Jak mówili laureaci "to ogromna przyjemność i pasja". Wtajemniczeni wiedzą, że do roślin trzeba mieć serce. I tego z pewnością nie brakuje uczestnikom tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejsza posesję w naszym mieście.

Zdjęcia ogrodów: UM w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot