• 1
  • 2
czwartek, 04 sierpień 2016 12:41

Meble, drzwi, sedesy ...

Napisane przez AS/IT

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkanki okolic ulicy Obrońców Westerplatte dotyczącą kłopotu jaki sprawiają wyrzucane na śmietnik odpady wielkogabarytowe. Oto jej treść:

"Codziennie mieszkańcy okolicznych bloków zwożą swoje stare graty (meble, drzwi, sedesy, umywalki,dywany, chodniki, materace) - co widać na załączonych zdjęciach. Ani Kodrem (zarządca okolicznych bloków na ul. Sucharskiego, Obrońców Westerplatte ), ani Necko nie poczuwają się do odpowiedzialności za usunięcie tego wysypiska z osiedla. Kiedyś dzwoniłam do Necka i Kodremu w tej sprawie, ale oni nie widzą problemu - uważają, że usuwanie tych śmieci do nich nie należy. Tak się składa, że ten śmietnik jest usytuowany obok ogrodzenia naszej wspólnoty i wszystkie te stare graty składowane są obok bramy wejściowej do naszego bloku. Jeszcze trochę, a w ogóle nie będziemy w stanie wejść na swój teren przez te wysypisko i składowisko staroci".

Zadzwoniliśmy do Kodremu, przedstawiliśmy sytuację i zapytaliśmy, czy Kodrem, jako zarządca coś zrobi z tym nielegalnym wysypiskiem? Usłyszeliśmy, że Kodrem jak najbardziej reaguje na tego typu sygnały od mieszkańców a w tej dokładnie sytuacji nikt do nich się nie zgłosił. Problem z odpadami wielkogabarytowymi istnieje, o czym Kodrem wie i już były interwencje w tej sprawie. Pracownicy ze swej strony uczulają też mieszkańców bloków, że jeżeli widzą kogoś kto wyrzuca stare meble, dywany itp. to niech upomną po prostu te osoby. Bo ludzie czują się bezkarni, anonimowi i nie poczuwają się do odpowiedzialności.

Nie da się ukryć, że winni takiej sytuacji są sami mieszkańcy. Bo wystarczy telefonicznie (tel. 87 643 24 60) zgłosić chęć wywozu odpadów wielkogabarytowych do firmy zajmującej się oczyszczaniem miasta, czyli do przedsiębiorstwa Necko. Taka zbiórka odbywa się na terenie Augustowa w jedną z sobót ostatniego miesiąca kwartału (czyli najbliższa zbiórka we wrześniu). Można też osobiście przywieźć tego typu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Augustowie przy ul. Komunalnej 3. Punkt świadczy usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-14.00.

Gruby Benek