• 1
  • 2
sobota, 17 wrzesień 2016 08:57

Nadal bez chodnika ale z szansą na latarnie

Napisane przez IT

Przysłowiowe światełko w tunelu pojawiło się w sprawie budowy brakującego oświetlenia na fragmencie ulicy Obrońców Westerplatte. Ale o chodniku na odcinku od mostu na Kanale Augustowskim do drogi w kierunku Lipska mieszkańcy mogą zapomnieć, przynajmniej w najbliższym czasie.

Z prośbą o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków finansowych potrzebnych na budowę chodnika na odcinku ulicy Obrońców Westerplatte do ulicy Limanowskiego wystąpił podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej radny Jacek Truszkowski. Przypomniał, że temat ten poruszał już wcześniej a dokument w tej sprawie Urząd Miejski przekazał do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. – W marcu otrzymałem pismo, w którym było napisane, że budowa chodników może być ujęta w przyszłorocznym planie województwa podlaskiego pod warunkiem, że miasto będzie partycypowało w kosztach w wysokości 50%. (...) Bardzo proszę przy konstruowaniu przyszłorocznego budżetu o ujęcie tej kwoty i wystosowanie pisma do Białegostoku, że miasto ma w planach lub odłożone na to pieniądze, byśmy mogli razem z województwem ten chodnik zrobić – radny zakończył swoją wypowiedź.

Odpowiedź burmistrza Wojciecha Walulika była jednoznaczna – Nie możemy pomóc. Jest to odcinek drogi wojewódzkiej, należący do skarbu państwa i dla tej instancji nie możemy udzielać pomocy finansowej. Po czym dodał, że samorząd może tylko prosić, by taki chodnik powstał. Były podejmowane zresztą takie kroki – Wysyłaliśmy pisma, mamy odpowiedź. Odszukam całą dokumentację i powiem w którym miejscu jesteśmy i co jeszcze możemy zrobić by wywrzeć „presję” na zarządcę drogi – zadeklarował burmistrz. – Ale sprawa nie jest prosta – stwierdził.

Prościej przedstawia się natomiast kwestia brakującego oświetlenia ulicznego w okolicy mostu na Obrońców Westerplatte. Z interpelacją w tej sprawie wystąpił radny Filip Chodkiewicz. Wskazał na spory ruch pieszych i rowerzystów na tej ulicy, nawet po zmroku, w związku z korzystaniem z przebiegającej w pobliżu trasy green velo. W odpowiedzi usłyszał, że jest szansa na to, by latarnie stanęły już w przyszłym roku. Wszystko zależy od zabezpieczenia na ten cel środków finansowych. - Trzeba znaleźć środki w budżecie miasta na 2017 rok i te oświetlenie wybudować. Jest to zadaniem własnym gminy - wyjaśnił kierownik wydziału inwestycji augustowskiego magistratu, Józef Górski.

Więcej w tej kategorii: « Ręczna robota W świecie pszczół »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.