• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 02 październik 2016 16:33

Kłopotów z rondem ciąg dalszy

Napisane przez RED

Zmiana organizacji ruchu na najbardziej ruchliwym augustowskim rondzie spowodowała pewien kłopot, na który zwrócili uwagę nasi czytelnicy często korzystający z tego skrzyżowania z ruchem okrężnym.

Otóż dojeżdżający do ronda od strony obwodnicy ulicą Wojska Polskiego i skręcający prawidłowo w ulicę Chreptowicza, nader często ryzykują kolizję z zajeżdżającymi im drogę pojazdami, dostającymi się na rondo po fragmencie jezdni wyłączonym z ruchu.

Jak sugerują kierowcy, dzieje się tak wówczas, kiedy dojeżdżający do skrzyżowania widząc wpierw tablicę informującą o kierunkach jazdy do centrum i Wilna, w sposób intuicyjny wybierają pas do skrętu w prawo (w ulicę Słowackiego) po czym wpadają w swoistą pułapkę. Wydostać się z niej mogą zjeżdżając na lewy pas (najczęściej zakorkowany), lub też łamiąc przepisy poruszać się dalej po powierzchni wyłączonej z ruchu. Niestety, jak się okazuje bardzo często wybierają to drugie rozwiązanie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot