• 1
  • 2
wtorek, 25 październik 2016 11:44

Zgodnie z planem

Napisane przez IT

Rozpoczęty na początku września remont ulicy 3 Maja w Augustowie przebiega zgodnie z harmonogramem, choć wpływ na tempo prac ma kapryśna jesienna pogoda. Starosta zapewnia, że planowany na koniec listopada termin oddania drogi do użytku pozostaje bez zmian.

Remont głównej ulicy w Augustowie przebiega zgodnie z planem. Są wyłożone krawężniki, rozpoczęto układanie kostki pod zajednie parkingowe, po stronie południowej na ukończeniu jest ułożenie chodnika a przy bazylice pojawiły się nowe drzewka. Nasadzenia będą kontynuowane wraz z dalszym postępem prac, także na stronie północnej, zgodnie z dokumentacją projektową.

- W poniedziałek (24 października - red.) mieliśmy spotkanie z wykonawcami. Remont przebiega zgodnie z harmonogramem – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej starosta, Jarosław Szlaszyński. Prosił także mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. - Nie da się tych robót organizować inaczej. Nie chcieliśmy tego robić w sezonie letnim, zwłaszcza że był przebudowywany Rynek Zygmunta Augusta. Dlatego podjęta została decyzja, że remont po sezonie. Niestety jesień ma swoje prawa. Roboty zostaną wykonane w terminie, takie jest zapewnienie wykonawców. Zakładamy, że pod koniec listopada będzie już wszystko wykonane, zostaną tylko jakieś sprawy kosmetyczne.

Od przyszłego tygodnia zostanie otwarty dla ruchu samochodowego pierwszy wyremontowany odcinek. - Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze przed 1 listopada na odcinku od ulicy Hożej do ulicy ks. Ściegiennego zostanie położona masa bitumiczna, by ten odcinek udrożnić i oddać do ruchu w formule "ślepej ulicy". Wjazd byłby od ulicy 3 Maja i Hożej do ulicy ks. Ściegiennego – zapowiedział starosta. - Firma jest przygotowana by w piątek, sobotę położyć masę bitumiczną, jeżeli tylko pogoda pozwoli. Kiedy pada deszcz to pracownicy robią co mogą, ale jeżeli chodzi o gładzenie asfaltu to są wymagane pewne parametry pogodowe i tego po prosu złamać nie można.

Do końca października ma zostać udrożniony także chodnik przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w kierunku Rynku Zygmunta Augusta.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot