• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 25 październik 2016 11:44

Zgodnie z planem

Napisane przez  IT

Rozpoczęty na początku września remont ulicy 3 Maja w Augustowie przebiega zgodnie z harmonogramem, choć wpływ na tempo prac ma kapryśna jesienna pogoda. Starosta zapewnia, że planowany na koniec listopada termin oddania drogi do użytku pozostaje bez zmian.

Remont głównej ulicy w Augustowie przebiega zgodnie z planem. Są wyłożone krawężniki, rozpoczęto układanie kostki pod zajednie parkingowe, po stronie południowej na ukończeniu jest ułożenie chodnika a przy bazylice pojawiły się nowe drzewka. Nasadzenia będą kontynuowane wraz z dalszym postępem prac, także na stronie północnej, zgodnie z dokumentacją projektową.

- W poniedziałek (24 października - red.) mieliśmy spotkanie z wykonawcami. Remont przebiega zgodnie z harmonogramem – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej starosta, Jarosław Szlaszyński. Prosił także mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. - Nie da się tych robót organizować inaczej. Nie chcieliśmy tego robić w sezonie letnim, zwłaszcza że był przebudowywany Rynek Zygmunta Augusta. Dlatego podjęta została decyzja, że remont po sezonie. Niestety jesień ma swoje prawa. Roboty zostaną wykonane w terminie, takie jest zapewnienie wykonawców. Zakładamy, że pod koniec listopada będzie już wszystko wykonane, zostaną tylko jakieś sprawy kosmetyczne.

Od przyszłego tygodnia zostanie otwarty dla ruchu samochodowego pierwszy wyremontowany odcinek. - Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze przed 1 listopada na odcinku od ulicy Hożej do ulicy ks. Ściegiennego zostanie położona masa bitumiczna, by ten odcinek udrożnić i oddać do ruchu w formule "ślepej ulicy". Wjazd byłby od ulicy 3 Maja i Hożej do ulicy ks. Ściegiennego – zapowiedział starosta. - Firma jest przygotowana by w piątek, sobotę położyć masę bitumiczną, jeżeli tylko pogoda pozwoli. Kiedy pada deszcz to pracownicy robią co mogą, ale jeżeli chodzi o gładzenie asfaltu to są wymagane pewne parametry pogodowe i tego po prosu złamać nie można.

Do końca października ma zostać udrożniony także chodnik przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w kierunku Rynku Zygmunta Augusta.

Komentarze  

#3 Misztal 2016-10-27 09:59
Starosta robi kostkę znowu i to za pieniądze miasta.
Na dodatek nie posłuchał mieszkańców i radnych i zamiast scieżek rowerowych bendo parkingi
W koncu musi byc miejsce na mercedesy dla czerwonych i czarnych
Cytować
#2 Tomek 2016-10-25 15:42
Pawel czytaj ze zrozumieniem po pierwsze to starosta realizuje. A miasto daje jak cos kase na realizacje, a latarnie maja byc przynajmniej taki pisali poprzednio. Z tymi slupami nie da sie zrobic czegos takiego prostego jak piszesz czytalem troche na ten temat bo rowniez mi sie to nie podoba
Cytować
#1 Paweł 2016-10-25 12:12
A co ohydnymi słupami energetyczno-oświetleniowymi? Czy miasto nie mogło dogadać się z energetykami i schować linii energetycznej pod ziemię a postawić stylowe latarnie z oświetleniem led? I znowu "jak krew w piach".
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^