• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 12 grudzień 2016 10:59

Głosowanie trwa

Napisane przez  IT

Jeszcze tylko przez tydzień wszyscy mieszkańcy Augustowa, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać swój głos na jedno z proponowanych zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Głosowanie zakończy się w poniedziałek 19 grudnia a wyniki zostaną ogłoszone podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 22 grudnia. Do rozdysponowania jest 300 tysięcy złotych.

Pod głosowanie poddanych zostało 8 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców we wrześniu. Augustowianie wybierają jeden z nich i oddają swój głos elektronicznie (wymagany jest numer PESEL) za pośrednictwem strony www.zmieniamy.augustow.pl lub osobiście poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do jednej z urn wyborczych zlokalizowanych w:
- Urzędzie Miejskim ul. 3 Maja 60,
- Miejskim Domu Kultury Rynek Zygmunta Augusta 9,
- ATBS Kodrem ul. Komunalna 2,
- Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Hoża 7

W głosowaniu w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Augustowa, którzy najpóźniej w dniu głosowania mają ukończony 16 rok życia. Jedna osoba może zagłosować na maksymalnie jeden projekt.
W przypadku osób, które nie są zameldowane a są mieszkańcami Augustowa, istnieje możliwość oddania głosu jedynie po uprzednim złożeniu w Urzędzie Miejskim (pokój 29) oświadczenia o miejscu zamieszkania.

Zadania zgłoszone do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017:
1. Bez progów i barier - biblioteka dostępna dla niepełnosprawnych
Zadanie zakłada modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w stanowiska ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz sprzęt pozwalający w pełni korzystać z biblioteki i jej zasobów osobom starszym, niedowidzącym i niewidomym, mającym kłopoty z narządem ruchu.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 29.862,00 zł

2. Augustów Miasto Przyjazne Motocyklom - Miejsce Obsługi Motocyklistów
Zadanie zakłada wykonanie: 2 wiat, miejsca na ognisko, 4 ławek, toalety, tablicy informacyjnej oraz mapy.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 35.000,00 zł
Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Za zgodą wnioskodawcy zostało zmienione miejsce realizacji zadania na działkę nr 778, zakres zadania obejmie wykonanie parkingu oraz dojazdu, montażu tablicy informacyjnej z mapą.

3. Bezpłatny internet w przestrzeni publicznej
Celem zadania jest udostępnienie bezpłatnego dostępu do Internetu mieszkańcom i turystom, przebywającym na terenie naszego miasta. Urządzenia Hot-Spot zainstalowane byłyby w dwóch lokalizacjach: budynek Centrum Informacji Turystycznej oraz budynek amfiteatru.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 25.000,00 zł
Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Zgłoszone zadanie nie obejmowało kosztu zgłoszenia wniosku do UKE.

4. Wieża dla jerzyków
Zadanie polega na wykonaniu wieży lęgowej dla ptaków - jerzyków w wyznaczonym punkcie miasta. Pojedynczy jerzyk chwyta około 10 tys. komarów, meszek i innych owadów latających dziennie. Jerzyki – gnieżdżące się licznie w wieży będą chronić mieszkańców przed uciążliwymi owadami latającymi w okresie letnim.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 49.800,00 zł
Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Zakładane zadanie dotyczy wieży bez instalacji fotowoltaicznej.

5. Plac Zabaw - Złota Rybka
Zadanie zakłada powstanie przy amfiteatrze nowoczesnego placu zabaw z poliuretanową nawierzchnią wraz z ogrodzeniem. Wyposażeniem placu zabaw byłyby: karuzela, huśtawka, zjeżdżalnie, mini park rozrywki.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 280.000,00 zł

6. Lodowisko miejskie
Zadanie polega na zakupie sztucznego lodowiska z niezbędnym osprzętem, które byłoby rozkładane i użytkowane w okresie zimowym.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 299.825,80 zł

7. Zainstalowanie urządzeń do ćwiczeń na ulicy Rybackiej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
Zadanie polega na zakupie i montażu 2 urządzeń do poprawy kondycji i wzmocnienia organizmu – usytuowane na świeżym powietrzu. Dostępność do urządzeń umożliwi ścieżka wykonana z kostki brukowej.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 19.908,37 zł

8. Miejsca łączące pokolenia
Zadanie polega na wybudowaniu wiaty z oraz montażu ławeczek i 2 stołów wyposażonych w szachownice i inne plansze do gier.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 17.050,00 zł

Szczegółowe informacje oraz wizualizacje projektów znajdują się na stronie www.zmieniamy.augustow.pl.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^