• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 04 styczeń 2017 09:37

"Księżycowy krajobraz"

Napisane przez  IT

"Chcę poruszyć temat pewnie już nie raz poruszany, ale który w ostatnim czasie bardzo mnie zbulwersował, gdyż Urząd Miasta lekceważy obowiązki odnośnie utrzymania dróg. Płacąc podatki od nieruchomości należy nam się chyba w miarę, powtarzam, w miarę możliwości, sensowny dojazd do własnej posesji. Mówię o ulicy Arnikowej od strony ul. Westerplatte i Zawilcowej.

Od początku grudnia drogi te wyglądają jak księżycowy krajobraz i sprzętu równającego nie widziały bardzo dawno. Telefony ze zgłaszaniem do Urzędu Miasta do Pana (...), zajmującego się inwestycjami, są lekceważone i zbywane, że ma takich dróg dużo. (...) Poza tym firma łatająca dziury na położonym destrukcie to chyba łapanka z ulicy. Taczka, żużel, szufla - sypiemy w dół i poskaczemy małą zagęszczarką do gruntu, a po kilku przejazdach mamy znowu powrót do rzeczywistości" – czytamy w liście przesłanym do naszej redakcji przez mieszkańca ulicy Arnikowej.

Udaliśmy się w sprawie listu czytelnika do wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego. Dowiedzieliśmy się, że jest szansa na poprawę warunków komunikacyjnych na ulicy Arnikowej, zlokalizowanej przy ulicy Obrońców Westerplatte. W bieżącym roku zaplanowano przygotowanie dokumentacji projektowej. Na ten cel w budżecie miejskim ujęto kwotę 165 tysięcy złotych. Natomiast mieszkańcy być może nawierzchni bitumicznej doczekają się w 2018 roku. Miasto planuje zrealizować budowę ulicy Arnikowej z programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. W ramach tego programu samorząd miejski może zrealizować jedną inwestycję rocznie oraz liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów. W 2017 roku zostanie w ten sposób zrealizowana ulica Glinki.

Natomiast w sprawie bieżącego utrzymania nawierzchni ulic gruntowych miejskich to na ostatniej sesji Rady Miejskiej padła zapowiedź, że od 2017 roku ma się poprawić technologia prac. Oprócz równania dróg będzie dodatkowe ich dogęszczanie. W efekcie poprawione nawierzchnie mają być wytrzymalsze i docelowo rzadziej profilowane. W tej chwili jest ogłoszony przetarg na profilowanie z zagęszczeniem nawierzchni dróg gminnych i dróg wewnętrznych położonych na terenie miasta Augustowa. Czas pokaże, czy nowy wykonawca sprosta nałożonemu na niego zadaniu. A mieszkańcom ulicy Arnikowej nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w stalową cierpliwość i mieć nadzieję, że miastu uda się zrealizować planowaną inwestycję.

Komentarze  

#1 BAU 2017-01-04 20:14
Z Wilczą nie ma problemów,nie ma drogi,tylko krajobraz księżycowy-to mi go cały czas psują tym profilowaniem...jedźta na Arnikową.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^