• 1
  • 2
piątek, 13 październik 2017 12:50

Augustów, rybka i piątek

Napisane przez EL

Tradycja spożywania ryb w piątek zdaje się nieco przymierać. Coraz częściej w ten właśnie dzień na polskich stołach pojawiają się: schabowe, kurczaki i rolady mięsne. U nas, w Augustowie mamy ryby świeże, słodkowodne (o tych morskich coraz więcej złego się czyta....), czy więc również my, mieszkańcy Miasta Czystych Jezior oddalamy się od wielowiekowej, polskiej tradycji?

"Przy piątku ryb schodzi znacznie więcej. Sprzedaż rośnie od środy, a w piątek to już wogóle..." - poinformowała nas pani sprzedawczyni z augustowskiego sklepu rybnego. "Sprzedajemy ryby świeżutkie: karasie, leszcze, płotki, sandacze, szczupaki, pstrągi....". Niektóre sklepy rybne oferują ryby niepatroszone, inne patroszone, a w jeszcze innych patroszy się rybkę na życzenie klienta.

Rzecz z rybą tak się ma, że najlepsza jest świeża, z czystych, niezbyt zamulonych wód i średniej wielkości. A takich ryb w Augustwoskich sklepikach jest dostatek. Tylko kupować i: smażyć, piec, dusić... Smacznego!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.