• 1
  • 2
wtorek, 17 kwiecień 2018 20:10

Zginął Ksiądz Jan Wróblewski

Napisane przez Anita Klebanowska
Ksiądz prałat Jan Wróblewski Ksiądz prałat Jan Wróblewski augustowbazylika.pl

Ksiądz prałat Jan Wróblewski był byłym proboszczem augustowskiej Bazyliki. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w Bargłowie Dwornym. Pogrzeb księdza Wróblewskiego odbędzie się w piątek, 20 kwietnia.

Więcej na temat samego wypadku można przeczytać w artykule: Śmiertelny wypadek w Bargłowie Dwornym. Stan zdrowia Księdza Wróblewskiego nie był dobry. Trzy lata temu, po poważnej chorobie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Podczas wypadku miał on być dodatkowo przeziębiony i prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. Jednak faktyczną przyczynę wypadku nadal ustalają organy ścigania.

Ksiądz Jan Wróblewski 7 kwietnia ukończył 68 lat. Urodził się i wychował w Kolnie. Pochodził z wielodzietnej rodziny. Zanim przystąpił do łomżyńskiego seminarium, ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie. W Augustowie pracował kilkadziesiąt lat. Mieszkał on obok augustowskiej świątyni, sprawował Msze święte, znali go wszyscy w dekanacie.

Jakże aktualne są dziś Jego życzenia złożone wiernym na tegoroczną Wielkanoc:

Abyśmy nie patrzyli na nasze kłopoty,
cierpienia, śmierć jak na nieszczęście,
ale jak na przedzieranie się do Boga,
abyśmy na co dzień przeżywali swoje
własne święto 'zmartwychwstania'
poprzez odradzanie się w sercach
miłości do najbliższych, abyśmy zaufali
Jego nieskończonej miłości i miłosierdziu.

- Ks. Prałat Jan Wróblewski

Kiedy pogrzeb Księdza Jana Wróblewskiego?

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek - 20 kwietnia o godz. 11.00 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie do grobu na cmentarzu w Augustowie. Dodatkowo już w czwartek 19 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza Święta za duszę śp. Księdza.

Pokój Jego duszy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.