• 1
  • 2
czwartek, 26 kwiecień 2018 18:52

Gdzie wyjeżdżamy na majówkę?

Napisane przez Anita Klebanowska
podróże - majówka 2018 podróże - majówka 2018 fot. pixabay.com

Plany Augustowian na majówkę 2018 są różne. Jedni wybierają pospolitego już grilla na działce i nie ruszają się z naszego kwitnącego na wiosnę miasta, inni obierają kurs na Hiszpanię czy Włochy.

Niedawno pisaliśmy o tym, że augustowskie ośrodki wypoczynkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów na tegoroczną majówkę. A jak jest z nami - mieszkańcami Augustowa i okolic? Gdzie wyjeżdżamy na majówkę?

Pracownik Biura Podróży Ela Travel informuje, że w majówkę klienci z Augustowa wybierają różnorakie wycieczki objazdowe po krajach Europy. Popularnoscią cieszy się też wypoczynek we Włoszech. Natomiast pracownicy Polskiego Biura Podróży informują, że w modzie są również wyjazdy z zakładów pracy. Najpopularniejszy kierunek takich grupowych wycieczek to południe, Dolny Śląsk, a konkretnie Wrocław. Za granicę najczęściej w kierunku Bratysławy, Budapesztu lub Pragi. Jeśli chodzi o wycieczki objazdowe, to mieszkańcy Augustowa wybrali kraje bałkańskie - Chorwację, Słowenię. Popularnością cieszy się też kierunek Francja-Włochy. Jeśli chodzi o wypoczynek to tę formę spędzania czasu podczas tegorocznej majówki najczęściej wybierają rodziny z dziećmi, a chcą wypoczywać w Hiszpanii.

Wiele osób i rodzin wyjeżdża prywatnymi samochodami, najczęściej w Polskę. Z naszego wywiadu wynika, że popularnością cieszą się aquaparki i inne miasta turystyczne, których mieszkańcy nie mieli okazji jeszcze zwiedzić tj. Sandomierz, Wisła, Kraków, Wrocław. Ale też pobliskie Mazury: Węgorzewo, Giżycko, Stańczyki.

Biura podróży zauważają wzrost chętnych rodzin z dziećmi na tego typu wycieczki i wyjazdy. Może to być po części zasługa świadczenia "500 plus". W tym roku popyt może być też spowodowany dobrym kalendarzowym układem, dzięki któremu 3 dni urlopu powodują aż 9 dni wolnych od pracy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek