• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 lipiec 2018 10:40

Graffiti nadal nielegalne

Napisane przez MT
Graffiti nadal nielegalne fot. Pixabay.com

Teren skateparku jest doskonałym przykładem tego, iż mamy w mieście wielu młodych i zdolnych grafficiarzy. Niestety, z przestrzenią umożliwiającą im rozwój swoich umiejętności jest gorzej.

Temat ten został nawet poruszony na jednej z sesji Rad Miejskiej. Skierowana w tej sprawie interpelacja - złożona podczas XLIX sesji Rady Miejskiej w Augustowie, dn. 26 czerwca br. przez Pana Piotra Piłasiewicza - doczekała się niedawno odpowiedzi pana burmistrza.

,,W odpowiedzi na Pana interpelację złożoną podczas XLIX sesji Rady Miejskiej w Augustowie w dniu 26 czerwca 2018r. dotyczącą wyznaczenia na terenie Miasta Augustowa budynków na tzw. murale czy graffiti, uprzejmie informuję, że na dzień dzisiejszy Miasto Gmina Augustów nie posiada w swoich zasobach budynków, które mogłyby być przeznaczone dla dzieci i młodzieży na ten cel.
Jednocześnie informuję, że trwa analiza dostępnych zasobów, które Miasto mogłoby przeznaczyć na organizację wspomnianych przez Pana Radnego warsztatów malarskich i spełniają wymogi bezpieczeństwa mieszkańców i uczestników.
Po wytypowaniu możliwych do tego celu budynków Miasto może je przekazać organizatorom warsztatów, którzy spełnią wszystkie wymogi bezpieczeństwa przewidziane prawe.

Z poważaniem
Burmistrz Wojciech Walulik''

Nikogo z czytelników nie zdziwi zapewne przytoczona wyżej odpowiedź burmistrza. Jak się jednak okazuje, odpowiedź została spłycona do jednej kwestii, zaś bez odzewu pozostało zapytanie o przewidzenia miejsc na murale przy kolejnych projektach termomodernizacyjnych. Sugestia, aby wyznaczyć ściany na pustostanach, tj. budynkach gospodarczych przy dawnym G1 do samodzielnego zamalowania przez młodzież; nie w formie warsztatowej a w formie inicjatyw oddolnych samych zainteresowanych. Chodziło o to, aby otwarcie powiedzieć: tam może malować każdy, nikt was nie będzie ścigał, tylko nie piszcie żadnych wulgaryzmów.

Być może warto zasugerować władzom miasta, że kilku młodych grafficiarzy mogłoby lepiej namalować linie i oznaczenia poziome na bulwarach, gdzie w kwestii bardziej czytelnego oznakowania – w tym znanych naszym czytelnikom schodów - nadal niczego nie zmieniono. Warto również wspomnieć o wielu pustostanach, które są zaklejane reklamami, a zamiast tego mogłyby chociaż odrobinę mniej odstraszać wyglądem.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot