• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 06 sierpień 2018 13:39

Fala hejtu dla urzędu

Napisane przez Anita Klebanowska
Fala hejtu dla urzędu fot. Facebook / Pokręcony Augustów

A konkretnie dla Urzędu Miejskiego w Augustowie, który w piątek 3 sierpnia skrócił godziny swojej pracy z powodu upału. "Gorące te stołeczki" - piszą czytelnicy.

Nie spodziewaliśmy się, że informacja dotycząca czasu pracy urzędu doczeka się takiego odzewu ze strony mieszkańców. Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, z uwagi na nadzwyczajną falę upałów, apelował nawet do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom. Miał na myśli szczególnie tych, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin, jednak zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca może w upalne dni wprowadzić dodatkowe przerwy albo pozwolić pracownikowi na wcześniejsze wyjście z pracy. Zależy to wyłącznie od dobrej woli pracodawcy. Co istotne, nie może to powodować obniżenia wynagrodzenia pracownika.

Tak też postanowił uczynić burmistrz Augustowa: "Z powodu panujących upałów Urząd Miejski w Augustowie w dniu 03.08.2018 r. jest czynny do 14:00. Kasa urzędu czynna do 13:30. Za utrudnienia przepraszamy" - brzmiał komunikat. Wojciech Walulik komentował również swoją decyzję w Radiu 5:
- W czasie upałów temperatura w pomieszczeniach biurowych dochodzi nawet do 40 stopni.

I się zaczęło

Fala hejtu rozlała się pod udostępnioną przez nas na Faceboooku informacją. Pojęcie hejtu dotyczy tu komentarzy czytelników, które przejawiały złość i rozgoryczenie zaistniałą sytuacją. Nie jest to jednak hejt w sensie stricte, ponieważ z tychże wypowiedzi, często pełnych ironii i rozgoryczenia, wypływa nie tyle agresja i chęć obrażenia kogoś za wszelką cenę, co po prostu poczucie niesprawiedliwości.

- Zapraszam urzędników na hale produkcyjne gdzie trzeba "z***" fizycznie a czasu pracy nawet nie myślą, żeby skrócić. Ludzie tam mdleją z powodu upału a ten siedzi za biurkiem i mu gorąco - kwestionuje decyzję burmistrza Kasia.

- Siedzą z wiatrakami przy twarzy, kawka i papierosek co 5 min i jeszcze źle - skomentowała Ewelina.

- Może jakiś urzędnik chce się zamienic "stołkami"? Mam doświadczenie, upał mi nie przeszkadza, jedynie stołka nie mam, bo pracuję na stojąco. Za to zamiast stołka mogę zaoferować fantastyczne buty robocze w sam raz na obecną pogodę i roboczą odzież, która na pewno będzie pasowała. Na wypłaty też chętnie się zamienię. Czekam na propozycje - skwitował ironicznie pan Tomasz.

- A co ma powiedzieć prosty człowiek, który o 15 kończy pracę w upale i biegnie do urzędu załatwić ważną sprawę? Ten urząd jest dla ludzi czy dla burmistrza i jego kolegów - pisze Kuba.

- To mam nadzieję że po upałach godziny urzędu będą wydłużone, aby pracownicy mogli odrobić wzięte pieniądze i załatwić interesantów - dodaje z nadzieją Grzegorz.

- No to może trzeba pomyśleć o odrobieniu tych godzin. Nie zawsze będzie 33 stopni. Może praca do godziny 20? Aby każdy mógł załatwić swoje sprawy? - proponuje Katarzyna.

Czy nadchodząca kolejna już fala upałów przyniesie za sobą kolejną falę frustracji, związanej z krótszym czasem pracy Urzędu Miasta w Augustowie? Czas pokaże.

Wszystkie opinie dostępne są na naszym Facebooku:

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot