• 1
  • 2
  • 3
piątek, 12 październik 2018 20:04

Ze Szczebry na Mistrzostwa Świata

Napisane przez  PL

Runmagedon to wyścig, podczas którego zawodnicy pokonują ekstremalnie trudne przeszkody. Dotarcie do mety oznacza czołganie się w błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie po ogromnych kostkach lodu i ścianach, przechodzenie pod nisko zawieszonymi nad ziemią zasiekami i walkę z wieloma innymi, skomplikowanymi „atrakcjami”. To sport wymagający niezwykłej wytrzymałości oraz siły. Z dumą informujemy, że na naszym terenie mieszka tegoroczny Mistrz Polski w tej dyscyplinie. Jest nim Michał Kwiatkowski, powołany na Mistrzostwa Świata 2018, które odbędą się w Londynie.

Trójka z przodu to wg niektórych koniec młodości. Nie dla mnie! - uśmiecha się mieszkaniec Szczebry. Niedługo po 30 urodzinach wpadłem na szalony- jak się wydawało- pomysł startu w Runmagedonie w Warszawie. Chciałem sobie udowodnić, że bez żadnego przygotowania dobiegnę do mety i to miał być mój cel, mój sukces. Udało się, dobiegłem. Byłem szczęśliwy, dumny i ...bardzo zaskoczony. Zacząłem się zastanawiać jak poszłoby mi gdybym trenował? Budził się we mnie duch walki, walki o zwycięstwo nad samym sobą. Tęskniłem do uczucia dumy na mecie, jednak poprzeczkę stawiałem sobie coraz wyżej.6 kilometrów? MAŁO! Potem 12km, Runmageddon w Myślenicach Hardcore 21 km, półmaraton- 70 przeszkód. Tytuł weterana i Korona Runmageddonu były moje, a początkowa zabawa zaczęła znaczyć coraz więcej. Motywacja do kolejnych treningów, do zdobywania wiedzy i pokonywania kolejnych barier niezauważalnie stały się moją codziennością. Złoty medal jeszcze 3 lata temu był równie realny, jak dziś napisanie książki po chińsku. A jednak stało się! Przez 3 lata zdobyłem formę, którą podsumowuje tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej na dystansie short/3 km i powołanie na Mistrzostwa Świata w LONDYNIE!!! 3 lata ma moja młodsza córka i wraz z drugą pięcioletnią idą w moje ślady. Te dwie urocze blondyneczki wierzą w to, że marzenia się spełniają- bo ja jestem tego przykładem. Sam czasem w to nie wierzę...czy to dzieje się naprawdę?

Michał Kwiatkowski przygotowuje się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata, a nam pozostaje pogratulować dotychczasowych sukcesów i trzymać kciuki za kolejne.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^