• 1
  • 2
  • 3
środa, 14 listopad 2018 21:47

Serce

Napisane przez  RED

Być człowiekiem dobrym, tak po prostu, to w dzisiejszych czasach zadanie niełatwe. Jak się jednak okazało, dobroć w pełnym tego słowa znaczeniu, nie była niczym niezwykłym ani trudnym dla pewnego (chcącego pozostać osobą anonimową) mieszkańca miasta.

Kilka dni temu mężczyzna, podczas wykonywania lubianej przez siebie czynności, czyli dokarmiania augustowskiego ptactwa, zauważył młodego łabędzia wyraźnie cierpiącego z powodu tkwiącego w szyi dużego, służącego do połowu ryb haka.

Nie tracąc czasu na zawiadamianie strażaków, policjantów, wykonywanie telefonów od instytucji do instytucji i temu podobnych, znanych z przeszłości historii, augustowianin podjął natychmiastowe działanie. Łabędź został przez niego wyjęty z wody, owinięty kurtką i przetransportowany rowerem do bardzo przyjaznego gabinetu weterynaryjnego, w którym ptaka poddano zabiegowi.

Po tym, jak otoczony szczególną troską „pacjent” doszedł do siebie, nabrał sił i odpoczął, mieliśmy niezwykłą przyjemność towarzyszyć mu w powrocie do pływającej po rzece Nettcie rodziny.

Na chwilę przed kulminacyjnym momentem zobaczyliśmy rzecz niezwykłą. Na kolanach ratownika siedział wtulony, chowający głowę za jego pazuchą łabędź. Ogromne, widoczne gołym okiem zaufanie, jak by nie było dzikiego ptaka, zrodziło się dosłownie w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Łabędź odpłynął w ciemność, a jego wybawca poprosił tylko, aby za pośrednictwem naszej gazety podziękować wszystkim, którzy okazali pomoc i serce.

Tak też czynimy...

Galeria

Komentarze  

#1 emil 2018-11-15 03:19
Brawo!
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^