• 1
  • 2
  • 3
środa, 14 listopad 2018 21:47

Serce

Napisane przez RED

Być człowiekiem dobrym, tak po prostu, to w dzisiejszych czasach zadanie niełatwe. Jak się jednak okazało, dobroć w pełnym tego słowa znaczeniu, nie była niczym niezwykłym ani trudnym dla pewnego (chcącego pozostać osobą anonimową) mieszkańca miasta.

Kilka dni temu mężczyzna, podczas wykonywania lubianej przez siebie czynności, czyli dokarmiania augustowskiego ptactwa, zauważył młodego łabędzia wyraźnie cierpiącego z powodu tkwiącego w szyi dużego, służącego do połowu ryb haka.

Nie tracąc czasu na zawiadamianie strażaków, policjantów, wykonywanie telefonów od instytucji do instytucji i temu podobnych, znanych z przeszłości historii, augustowianin podjął natychmiastowe działanie. Łabędź został przez niego wyjęty z wody, owinięty kurtką i przetransportowany rowerem do bardzo przyjaznego gabinetu weterynaryjnego, w którym ptaka poddano zabiegowi.

Po tym, jak otoczony szczególną troską „pacjent” doszedł do siebie, nabrał sił i odpoczął, mieliśmy niezwykłą przyjemność towarzyszyć mu w powrocie do pływającej po rzece Nettcie rodziny.

Na chwilę przed kulminacyjnym momentem zobaczyliśmy rzecz niezwykłą. Na kolanach ratownika siedział wtulony, chowający głowę za jego pazuchą łabędź. Ogromne, widoczne gołym okiem zaufanie, jak by nie było dzikiego ptaka, zrodziło się dosłownie w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Łabędź odpłynął w ciemność, a jego wybawca poprosił tylko, aby za pośrednictwem naszej gazety podziękować wszystkim, którzy okazali pomoc i serce.

Tak też czynimy...

Galeria

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot