• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
wtorek, 14 luty 2017 18:11

Zderzeniowy poranek

Dzisiejszego walentynkowego poranka doszło na augustowskich ulicach do (szczęśliwie niegroźnych w skutkach) kolizji drogowych. Na skrzyżowaniu ulicy 29-Listopada z ulicą Waryńskiego zderzyły się dwa auta osobowe. Potrzebna była interwencja pomocy drogowej.

Dział: Aktualności
wtorek, 14 luty 2017 17:00

Możliwości gazyfikacji Augustowa

We wtorek, 14 lutego odbyło się spotkanie burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika z augustowskimi przedsiębiorcami, podczas którego przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa Oddział Białystok prezentowali możliwości utworzenia w Augustowie sieci gazowniczej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania.

Dział: Aktualności

W ubiegły piątek 10 lutego minęła 77 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię. To jedna z najtragiczniejszych dat dla mieszkańców Kresów Wschodnich. Netta i okoliczne wsie opustoszały. Zesłano stamtąd łącznie 288 osób, najwięcej z Netty Folwark.

Dział: Aktualności
wtorek, 14 luty 2017 13:14

Odzyskano Toyotę wartą 60 tysięcy

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie odzyskali Toyotę pochodzącą najprawdopodobniej z kradzieży. Wartość auta to 60 tys. zł.

Dział: Aktualności

Prawie 170 skontrolowanych kierowców, z których 100 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. To efekty działań „prędkość” przeprowadzonych przez augustowską drogówkę.

Dział: Aktualności
wtorek, 14 luty 2017 10:45

Luty – miłosny miesiąc

W puszczańskim kalendarzu zagościł luty - najkrótszy miesiąc w roku, po staropolsku znaczy tyle, co srogi. Nie na darmo w średniowieczu nazywano ten miesiąc sieczeń albo strąpacz, ponieważ siecze mrozem i strąpa (ścina) lodem drogi i pola. Tegoroczny luty daje w kość – śniegu coraz więcej, zimno, pada śnieg.

Dział: Artykuły