• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
środa, 15 luty 2017 19:20

Stare Dobre Małżeństwo w Suwałkach

Stare Dobre Małżeństwo to ponad 30 lat obecności na scenie i utwory, które należą do klasyki polskiej muzyki. To także, a może przede wszystkim, tysiące wiernych fanów, którzy pokochali poezję śpiewaną w wydaniu SDM – teksty m.in. Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza z muzyką Krzysztofa Myszkowskiego.

Dział: Kultura

Augustowscy policjanci przerwali jazdę 53 – letniemu obywatelowi Rosji, który po mimo gęstej mgły pędził autem w terenie zabudowanym. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 62 km/h w terenie zabudowanym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Czynności były realizowane w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dział: Aktualności
środa, 15 luty 2017 12:48

Na kropelkę metalu

W niedzielę (12 lutego) przy półwyspie Goła Zośka, położonym nad malowniczym jeziorem Rospuda, rozegrano zawody o mistrzostwo augustowskiego koła PZW w wędkarstwie podlodowym. Przy przeręblach przykucnęło spore grono mistrzów w posługiwaniu się krótką wędką i przynętą zwaną mormyszką, czyli maleńkim odlewem ciężkiego metalu z zatopionym haczykiem. Była to jedyna dozwolona technika połowu podczas całych zawodów.

Dział: Sport
środa, 15 luty 2017 10:47

Konkurs Promocyjny AGRO POLSKA

Augustowskich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie AGRO POLSKA. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepszych polskich produktów.

AGRO POLSKA jest prestiżowym konkursem organizowanym pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest promocja najwyższej jakości produktów wyróżniającymi się jakością, a także walorami zdrowotnymi oraz smakowymi. Konkurs ma również za zadanie upowszechnianie pozytywnego wizerunku polskich produktów. Konkurs odbywa się na dwóch etapach: wojewódzkim, a następnie krajowym.

Dział: Aktualności

Na terenie całej Polski mamy 293 188 osób innego obywatelstwa niż polskie zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego. Na dzień 31 grudnia 2016 roku na obszarze województwa podlaskiego odnotowano zatrudnienie 3 990 obcokrajowców. Ze statystyk wynika, że chętnie na naszym terenie podejmują pracę Białorusini, w liczbie 1 432 opłacających składki. Większą zbiorowością może pochwalić się jedynie Lublin, który ubezpiecza o 46 osób więcej.

Dział: Aktualności