• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Ubezpieczeni w Polsce chorują coraz dłużej. Niedomagania, które powodują brak aktywności zawodowej potwierdza zaświadczeniem lekarskim o czasowej niezdolności do pracy wydane na druku ZUS ZLA. Takie zaświadczenie może wystawić lekarz prowadzący, na okres, w którym ubezpieczony nie powinien wykonywać zatrudnienia z powodu stanu swojego zdrowia, ale nie dłużej niż do dnia, w którym powinien być ponownie przebadany.

Dział: Aktualności
środa, 08 luty 2017 14:35

(anty)Walentynki Na Krechę

To już 6 edycja akcji (anty)Walentynkowej, której kolebką jest Poznań, a inspiratorami twórcy związani z Grupą Literyczną Na Krechę. W tym roku także w Augustowie będzie można „natknąć się” na pocztówki walentynkowe w 75 wzorach, stworzone pod okiem Łucji Dudzińskiej. Pocztówki są kompilacją wierszy, obrazów, zdjęć, grafik, rysunków wszystkich chętnych twórców oraz zaprzyjaźnionych artystów i poetów.

Dział: Kultura
środa, 08 luty 2017 13:54

Najbliższe zbiórki krwi

Krew - najcenniejszy dar, jaki może dać człowiek drugiej osobie. W Augustowie akcje poboru krwi organizowane są cyklicznie przez Honorowych Dawców Krwi. W nowym roku odbyły się już dwie zbiórki, harmonogram kolejnych jest także już znany.

Dział: Aktualności

Na podlaskich drogach cały czas panują bardzo trudne warunki. Jak informuje dyżurna zimowego utrzymania dróg Danuta Kiercul z PZDW wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, ale panują utrudnienia związane ze śliskością i zawiewającym z pól śniegiem.

Dział: Aktualności
środa, 08 luty 2017 11:34

HEY w Augustowie

W marcu w Augustowie wystąpi HEY, niewątpliwie jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje z najnowszego albumu zespołu pt."Błysk". Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury.

Dział: Kultura
środa, 08 luty 2017 10:31

Namiary na Oscary z Kinochłonem

Filmy, które zdecydowaliśmy się Państwu pokazać zostały docenione przez Akademię licznymi nominacjami. Na festiwalach zdobywały i zdobywają nagrody, a widzowie szeroko i głośno o nich dyskutują. Gdy 26 lutego powita Państwa Błażej Hrapkowicz cały świat będzie szykował się do oscarowej gali, a my rozpoczniemy "Namiary na Oscary" filmem nominowanym w 8 kategoriach. Tego wieczora zaproponujemy widzom zabawę w typowanie oscarowych zwycięzców i porozmawiamy o filmie z Adamem Krukiem, który tego dnia będzie naszym gościem.

Dział: Kultura

Zarządcy linii kolejowych i zarządcy dróg nie wykonywali należycie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ponad połowa skontrolowanych przejazdów nie była utrzymana we właściwym stanie technicznym. Przeszło 70 proc. z nich nie było odpowiednio oznakowanych znakami drogowymi i wskaźnikami kolejowymi.

Dział: Aktualności