• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
wtorek, 11 kwiecień 2017 21:46

Gruzowisko

Wyburzanie budynku będącego od wielu lat integralną częścią plaży Postiw ruszyło pełną parą. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia. Wydaje się, że podany przez miasto termin usunięcia obiektu oraz wyrównania całego terenu zostanie dotrzymany, wskazuje na to bowiem szybkie tempo prac.

Dział: Aktualności
wtorek, 11 kwiecień 2017 21:43

Uwięziony młody łoś

W dniu 11.04.2017r. w godzinach popołudniowy w okolicy msc. Brzozówka gm. Bargłów Kościelny leśniczy zlokalizował klępę, która ugrzęzła w rowie melioracyjnym.

Dział: Aktualności

18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Czasu zostało już niewiele, dlatego lepiej to zrobić jak najszybciej i nie czekać do ostatniej chwili.

Dział: Aktualności
wtorek, 11 kwiecień 2017 19:46

Romeo i Julia

W 20 rocznicę polskiej premiery kinowej niezapomnianej ekranizacji jednego z największych dzieł Williama Szekspira, obraz wraca na wielki ekran w odrestaurowanej cyfrowo wersji. Także w Kinochłonie!

Dział: Kultura

Gdy pracujemy nie myślimy o dokumentach, które będą nam potrzebne do obliczenia naszej przyszłej emerytury. Firmy zamykają działalność, upadają i nie dbają o byłych pracowników, którym pozostawiają problemy z dotarciem do dokumentacji osobowej i płacowej. Sami pracownicy nie zbierają dokumentów potwierdzających wysokość zarobków i czas zatrudnienia. Kłopoty pojawiają się w momencie gdy przychodzi czas odejścia na emeryturę. Bez kompletu dokumentów ZUS nie może naliczyć kapitału początkowego, co skutkuje wyliczeniem znacznie niższej kwoty comiesięcznej wypłaty niż się tego spodziewa przyszły emeryt.

Dział: Artykuły

Wraz z nadejściem wiosny z dnia na dzień robi się coraz cieplej, wszystko rozkwita i budzi się do życia. Paradoksalnie jednak wiele osób w tym czasie odczuwa… brak energii, apatię i ogólne kiepskie samopoczucie. Winne w tym wypadku jest tzw. wiosenne przesilenie. Jak temu przeciwdziałać i co zrobić, by omijać tego typu sezonowe dolegliwości?

Dział: Artykuły
wtorek, 11 kwiecień 2017 12:48

Samozapłon samochodu na przejściu granicznym

Dziś w nocy, 11 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy zapaliło się audi. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszki Straży Granicznej udało się opanować sytuację i ugasić ogień.

Dział: Aktualności
wtorek, 11 kwiecień 2017 12:37

KONCERT "Rosyjski szanson"

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami...

Dział: Kultura