• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
środa, 12 kwiecień 2017 16:43

Bezpieczna Wielkanoc – porady

Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełniących wtedy służbę to jednak czas intensywnej pracy. Na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych – wszystko po to, by było bezpiecznie. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się podlascy policjanci.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 15:44

Naukowe pokazy

W poniedziałek, 10 kwietnia w Przedszkolu nr 6 im. Słoneczna Szósteczka w Augustowie odbyły się pokazy naukowe, prowadzone przez trenerów z akademii Doktora Wow w ramach projektu „Czym skorupka nasiąknie za młodu”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 14:56

Nielegalny alkohol i papierosy

W wyniku wspólnych działań augustowskich kryminalnych i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Suwałk, w domu 58 – letniego mieszkańca gminy Lipsk zlikwidowano linię produkcyjną alkoholu oraz znaleziono papierosy bez polskich oznaczeń skarbowych. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Dział: Aktualności

W środę, 12 kwietnia świętowaliśmy Dni Lasu w Augustowie. Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik wraz z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 6 sadził sosny w Leśnictwie Lipowiec, na terenie Nadleśnictwa Augustów.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 13:35

Konkurs wiedzy o zdrowiu

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała dla Państwa konkurs, w którym można wygrać zestawy gadżetów przygotowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 13:21

Chcą być gospodarzami akwenów

Samorządowcy zaproszeni na posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zgłosili wiele uwag dotyczących obecnej możliwości wpływania na sposób zagospodarowania jezior, zwłaszcza śródmiejskich, oraz takich zmian w prawie, które umożliwiłałyby gminom posiadanie większej kontroli nad akwenami leżącymi w ich granicach.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 12:19

Auto wypełnione po brzegi kontrabandą

400 tys. sztuk nielegalnych papierosów przewoził 57-letni obywatel Polski. Ujawniony towar o wartości 270 tys.zł wypełniał niemal całe auto.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 11:12

AUSTRIA 2017

Zawodnicy klubu sportowego „Kormorany” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie reprezentowali nasz kraj w hokeju halowym. Dwóch absolwentów szkoły Michał Lenkiewicz i Tomasz Goworowski oraz ich młodszy kolega, uczeń drugiej klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Krzysztof Rutkowski.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 10:44

NIK o przygotowaniu do zawodu nauczyciela

Procedura rozwoju zawodowego nauczycieli nie spełnia swojej roli. W założeniach miała sprzyjać rozwojowi, podnoszeniu wiedzy i umiejętności nauczycieli, a także promować najlepszych pedagogów. Tymczasem wyniki kontroli pokazują, że w niektórych szkołach procedura ta sprowadza się do automatycznego promowania na kolejne stopnie awansu. Także z kształceniem przyszłych nauczycieli nie jest najlepiej: na kierunki nauczycielskie przyjmowanych jest coraz więcej najsłabszych maturzystów, a programy kształcenia przyszłych wychowawców młodzieży są od lat nieaktualizowane.

Dział: Aktualności
środa, 12 kwiecień 2017 10:05

Podlaskie Zasilane Naturą

Turystyka wodna, szlaki rowerowe, bogata oferta wypoczynku nad jeziorami i w puszczy Białowieskiej, a także propozycje wędrówek po biebrzańskich szlakach – to wszystko i jeszcze więcej było do zobaczenia na podlaskim stoisku podczas Targów Green Days w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Dział: Aktualności