• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Kinochłonek, czyli Dyskusyjny Klub Filmowy dla dzieci, od ostatniego spotkania oferuje swoim widzom zdobywanie różnego typu sprawności. Na poprzednim pokazie do zdobycia była sprawność astronoma, tym razem nadarza się sposobność, by zyskać miano przyjaciela zwierząt. Na uczestników czeka film animowany, rozmowy o zwierzętach i kudłaci goście. Warto też zabrać do kina smycze, obroże i karmę dla psów, by wspomóc okoliczne schronisko.

Dział: Kultura
wtorek, 18 kwiecień 2017 19:22

"Trzeźwy Poranek” w Augustowie

Augustowscy policjanci przeprowadzili działania "Trzeźwy Poranek". Spośród ponad 100 zbadanych kierowców, dwóch zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 15:38

Kampania "Bezpieczny i Aktywny Senior"

Celem głównym kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnego, społecznie i kulturowo uwarunkowanego, opartego na rodzinnych wartościach obrazu osób starszych w społeczeństwie.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 15:13

Budowa ulicy Glinki w Augustowie

Augustowski magistrat wyłonił wykonawcę budowy ulicy Glinki w Augustowie. Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, podczas której nastąpi podpisanie umowy i przekazanie placu budowy. Konferencja odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 14:18

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Zapraszamy do udziału w debacie społecznej pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2017 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. 

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 14:11

Darmowe czwartki

Jeszcze do końca miesiąca można korzystać z bezpłatnych czwartków w Wigierskim Parku Narodowym. W ramach akcji przewidziane jest darmowe zwiedzanie z audioprzewodnikiem, bezpłatne projekcje filmów przyrodniczych oraz oglądanie wybranych wystaw.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 14:10

Remis, który nie cieszy

Sparta Augustów w końcu zagrała przed swoimi kibicami którzy tak licznie przyszli na mecz z Biebrzą Goniądz na stadion przy ul.Tytoniowej.

Dział: Sport
wtorek, 18 kwiecień 2017 12:38

Jeden śmieć tu, drugi tam ...

Śmieci, zebranych w czterech workach o pojemności 120 l., widocznych na załączonym obrazku, nikt nie wywiózł do lasu. A przynajmniej nie za jednym zamachem i nie w workach. Przybywało ich i wciąż stopniowo przybywa, jeden śmieć tu, drugi tam, a dalsze konsekwencje przyprawiać mogą o mdłości.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 12:29

Twoje dziecko potrzebuje niani?

Z takiej możliwości korzysta aktualnie w województwie podlaskim 151 opiekunów do dzieci. Na terenie całej Polski zgłoszonych jest 8839 niań. Budżet państwa finansuje składki za nianię gdy są spełnione określone przesłanki. Przede wszystkim rodzic musi być zatrudniony na umowę o pracę, umowę zlecenie lub inne które stanowią tytuł do ubezpieczeń. Dziecko powinno ukończyć 20 tydzień życia, nie przebywać w żłobku, klubie dziecięcym ani nie jest pod opieką dziennego opiekuna.

Dział: Aktualności
wtorek, 18 kwiecień 2017 12:09

Urodziny kina

10 lipca 2009 roku po dwuletnim zamknięciu kino Iskra wznowiło działalność, przechodząc na własność prywatnego przedsiębiorcy i w ten sposób działa do dnia dzisiejszego radząc sobie coraz lepiej. Pierwszymi seansami jakimi wtedy kino przywitało swoich widzów były filmy: "Lato Muminków" i "U Pana Boga za miedzą".

Dział: Kultura