• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
niedziela, 09 kwiecień 2017 01:57

Niedziela Palmowa – początek Wielkiego Tygodnia

Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień.  W ten dzień, według tradycji, wszyscy chrześcijanie idą do kościoła poświęcić symboliczne palemki.

Dział: Artykuły
sobota, 08 kwiecień 2017 14:18

Zachwycić się Podlaskiem

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL rozpoczęły się w piątek 7 kwietnia i potrwają do niedzieli 9 kwietnia. Na stoisku Województwa Podlaskiego można posmakować produktów regionalnych i tradycyjnych charakterystycznych dla naszego regionu. Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie, zwiedzający mogą nauczyć się wyplatać pająki ze słomy, tworzyć kwiaty z bibuły oraz zdobić pisanki wielkanocne.

Dział: Aktualności
sobota, 08 kwiecień 2017 14:02

Augustowskie YETI

Po raz pierwszy w Nadleśnictwie Augustów spotkano YETI odmiana leśna. Na razie jest to jedyna obserwacja, ale wszystko wskazuje na to, że YETI odmiana leśna na stałe zadomowiło się w Leśnictwie Długie Obręb Białobrzegi.

Dział: Aktualności
sobota, 08 kwiecień 2017 13:24

Opowieść nas wyzwoli

Kolejne spotkanie z cyklu „Lektura obowiązkowa” uświetnił swą osobą Włodzimierz Nowak, reporter, laureat licznych nagród, m.in. Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za rok 2008 czy Grand Press 2004 w kategorii reportaż prasowy. Finalista Nagrody Literackiej Nike za reportaż „Obwód głowy” i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za „Serce narodu koło przystanku”.

Dział: Kultura
sobota, 08 kwiecień 2017 13:04

„Bimber delux"

W wyniku przeszukania posesji w Gródku i Dąbrowie Białostockiej funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili blisko pół tysiąca litrów nielegalnego alkoholu oraz 1500 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Osoby trudniące się obrotem kontrabandą odpowiedzą teraz przed sądem.

Dział: Aktualności
sobota, 08 kwiecień 2017 10:38

Spotkanie autorskie z Krystyną Gudel

Mnóstwo rymowanych zagadek, które pobudzają dziecięce szare komórki i sprawiają, iż liczenie i nauka stają się przyjemnością oraz wiersze m.in. o tym, jak jeść zdrowo, a także kolorowa kolekcja ołówków z różnych stron Polski i świata – wszystko to sprawiło, że dzieci pokochały Panią Krystynę Gudel i jej wiersze.

Dział: Aktualności