• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 00:02

Dziś Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

10 kwietnia w naszym kraju obchodzimy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. W tym dniu nie należy stawiać sobie pytania jak pić żeby się nie upić, lecz jak nie pić w ogóle. 

Dział: Aktualności
niedziela, 09 kwiecień 2017 22:32

Olimpijki z II LO

Przepełnieni radością informujemy, że Klaudia Paszkowska i Weronika Wasilewska (uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie - obie z klasy III c) uzyskały tytuły finalistek XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczyny w dniach 6.04-8.04.2017r. udanie reprezentowały województwo podlaskie w ogólnopolskich zmaganiach, które tradycyjnie zorganizowano w Warszawie.

Dział: Aktualności
niedziela, 09 kwiecień 2017 20:20

Głuszka przekazana

Dnia 23 marca 2017 roku leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej, przekazali do ogrodu zoologicznego w Warszawie głuszkę – tj. samicę głuszca. Jest to ptak, który pochodzi z dziko żyjącej populacji głuszców w Rosji, z regionu Kirowa. Głuszka przyjechała pod koniec września ubiegłego roku do Puszczy Augustowskiej wraz z 20 innymi ptakami, które po 30 dniowej kwarantannie zostały następnie wypuszczone na wolność, aby zasilić istniejącą na tym terenie populację głuszców.

Dział: Artykuły
niedziela, 09 kwiecień 2017 14:04

Warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem

Jak przekazać poufną wiadomość bez ryzyka, że jej treść trafi do niewłaściwych osób? Czym jest język i do czego można wykorzystać alfabet? Jak zaszyfrować tekst przy pomocy klawiatury komputera? Między inny mi tego typu zagadnienia rozpracowywano na warsztatach detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem, które odbyły się 29 i 30 marca w bibliotekach Zespołu Szkół Samorządowych i Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie.

Dział: Aktualności
niedziela, 09 kwiecień 2017 12:27

Zamknięty most w Żylinach

Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie niniejszym informuje, iż w związku z decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Augustowie, z uwagi na występujące uszkodzenia mechaniczne i biologiczne konstrukcji drewnianej, od dnia 07.04.2017 r. do odwołania całkowicie zamknięty dla ruchu zostaje most na Kanale Augustowskim w miejscowości Żyliny w ciągu drogi powiatowej Nr 1242B Płaska – Żyliny – Sucha Rzeczka.

Dział: Aktualności