• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Początek wiosennej rójki kornika drukarza przypada na przełom kwietnia i maja i jest uzależniony od przebiegu pogody, przede wszystkim temperatury. Owad ten roi się, gdy temperatura podłoża osiągnie 14 °C. W tym roku kwiecień i początek maja był chłodny i deszczowy, z częstymi przymrozkami. 5-7 maja temperatura gwałtownie wzrosła – w ciągu dnia osiągała nawet 25 °C.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 20:08

II Letnie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Druga edycja mistrzostw odbędzie się 20 maja 2017 roku w Augustowie. Organizowane wydarzenie ma na celu sprawdzenie stopnia wyszkolenia uczestników Mistrzostw w zakresie ratownictwa oraz podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 19:37

UKS Technik z sukcesami w Warszawie

13 maja na stadionie Orła w Warszawie odbyły się zawody w ramach Światowego Dnia Lekkoatletyki. Nie zabrakło tam naszych zawodników – barwy UKS Technik Augustów reprezentowali:

Dział: Sport
poniedziałek, 15 maj 2017 19:20

X KONKURS WIEDZY O ZIEMI AUGUSTOWSKIEJ

10 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Konkurs Krajoznawczy pod hasłem "Augustów – Kocham to Miasto", który już po raz dziesiąty zorganizowało Koło Przewodników Turystycznych PTTK.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 17:02

Urlop z dzieckiem - paszport czy dowód?

Dowód czy paszport? Dokumentem potwierdzającym tożsamość na terenie Unii Europejskiej może być dowód osobisty lub paszport. Przy podejmowaniu decyzji, który dokument uzyskać dla dziecka, istotną informacją jest, że nie pobiera się opłat za wydanie dowodu osobistego.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 13:53

Zdrowy senior, czyli dieta 65+

W majowy weekend – 2 maja br. – odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne w ramach projektu „Cykl konferencji Fakty i mity o mleku” organizowanego przez Polską Izbę Mleka. Tym razem adresatami spotkania byli seniorzy, którzy wysłuchali prelekcji eksperta projektu – dr Ireny Białokoz-Kaliowskiej pt. „Właściwe wybory żywieniowe gwarancją dobrego zdrowia seniora”.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 13:48

Podrobione stemple w białoruskim paszporcie

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali obywatelkę Białorusi posługującą się paszportem, w którym znajdowały się podrobione stemple kontroli granicznej.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 15 maj 2017 13:41

Nowa zieleń miejska w Augustowie

W Augustowie trwają prace związane z urządzaniem terenów zielonych, które mają ożywić obszar miejski oraz stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Zapraszamy do odwiedzenia miejsc, w których pojawiły się nowe drzewa.

Dział: Aktualności

„Przygody jeża Szymona”, książka dla dzieci, debiut literacki Urszuli Sieńkowskiej-Cioch, niebawem ukaże się w sprzedaży. Urszula pochodzi z Augustowa, tutaj mieszka i pracuje jako nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych. Poniżej prezentujemy rozmowę z autorką.

Dział: Kultura

Decyzją Rady Miejskiej, po raz pierwszy w historii Augustowa przyznawane będą nagrody i stypendia Burmistrza Miasta Augustowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. W ten sposób wyróżnione i uhonorowane zostaną osoby i podmioty przyczyniające się do rozwoju i promocji kultury w Augustowie. Wnioski o przyznanie stypendiów i nagród można składać do 5 czerwca 2017 r.

Dział: Kultura
Strona 1 z 2